جزئیات خبر

اخبار امروز...98/02/30

🔸وزیر نفت عربستان: هیچ‌کس دقیقا نمی‌داند ایران چقدر نفت صادر می‌کند چون بخش عمده ای از نفت ایران در بازار ثبت نشده است.


🔸ترامپ ساعاتی پیش در مصاحبه با فاکس‌نیوز: من کسی نیستم که وارد جنگ شود، اگر بخواهم به ایران حمله کنم آن جنگ اقتصادی خواهد بود.


🔸رئیس بنیاد مسکن با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از تاثیر رشد قیمت مصالح ساختمانی بر بازسازی مناطق سیل زده مصالح ساختمانی را مستقیم خریداری می کنیم، گفت: اگر تولید مسکن به اندازه کافی افزایش یابد دلال‌بازی در بازار مسکن جمع خواهد شد.


🔸احتمال تغییر ساعت کاری ادارات/توانیر:در حال حاضر به خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده فکر نمی‌کنیم.یکی از برنامه‌ها، تغیر ساعت کار اداری است و در حال مذاکره برای اخذ موافقت از مجموعه‌ها هستیم.هدف، مدیریت مصرف است نه خاموشی


🔸با همکاری وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه، کارشناسان صندوق بین المللی پول به ایران آمدند تا در زمینه اصلاحات ساختار بودجه کشور و برخی مسائل دیگر به مسئولان دولتی مشورت دهند./در این جلسات مسائلی مانند توسعه مشارکت عمومی و خصوصی، بودجه ریزی و نظارت بر شرکت‌های دولتی و بودجه ریزی میان مدت بحث و بررسی صورت گرفته است.


🔸وزیر خارجه آلمان:حفظ توافق هسته‌ای با ایران مهم است.اگر ایران از توافق هسته‌ای با خارج شود در این صورت غنی‌سازی اورانیوم را افزایش خواهد داد./احتمالا در هفته‌های آینده با ایران مذاکره خواهد شد.


🔸تنش‌ها در غرب آسیا و احتمال ادامه «توافق کاهش تولید» اوپک قیمت نفت را به ۷۳.۲۲ دلار افزایش داد.


🔸رییس جمهوری در دستوری به دستگاه‌های اجرایی خواستار تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری داخلی وخارجی شد.


🔸تسنیم به نقل از یک مقام در بانک مرکزی: ارز نیمایی حذف نمی‌شود.


🔸شورای رقابت رسماً مسئول قیمت گذاری خودرو شد.


 

printrating
  نظرات کاربران