جزئیات خبر

اخبار امروز...98/02/25

🔸معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به هدف گذاری احیای ظرفیت خالی ۲ هزار واحد تولیدی در سال جاری، از ترغیب سرمایه گذاران جدید برای احیای واحدهای راکد، تعطیل و با ظرفیت پایین خبر داد.


🔸آغاز توقف برخی تعهدات برجامی بر اساس دستور شورای عالی امنیت ملی/یک مقام مطلع در سازمان انرژی اتمی: اجرای برنامه‌های  مربوط به توقف برخی تعهدات کشور در برجام که در بیانیه شورای عالی امنیت ملی بر آن تاکید شده آغاز گردیده است.


🔸رشد بورس های جهانی با افزایش امید به حل و فصل اختلافات تجاری چین و آمریکا/ انتشار اخباری از احتمال دیدار ترامپ و شیء جین پینگ- رئیس جمهور چین در حاشیه نشست سران گروه 20 باعث شد تا امیدها به حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات تجاری طرفین بار دیگر تقویت شود.


🔸نیروهای آمریکایی در عراق به حالت آماده باش درآمدند/ارتش آمریکا اعلام کرد، نیروهای این کشور در قالب ائتلاف بین‌المللی مدعی مقابله با داعش در عراق با توجه به تهدیدات احتمالی از سوی گروه‌هایی در منطقه به حالت آماده باش درآمدند.


🔸سرانجام ماهها پس از انتظار و پیگیری پیش‌خریداران خودرو، شرکت خودروساز اعلام کرد که به پیش‌خریداران برلیانس خودروی جایگزین تحویل خواهد شد.


🔸حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه مذاکره سم است؛ جنگ هم نمی‌شود، تاکید کردند: گزینه‌ی قطعی ملت ایران، مقاومت مقابل آمریکا است و در این رویارویی، آمریکا وادار به عقب‌ نشینی خواهد شد.


🔸نخست‌وزیر عراق:در حال تلاش برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا هستیم/یک منبع مطلع از نشست اخیر وزرای امور خارجه عراق و آمریکا ادعا کرده است که پمپئو در این دیداراز عبدالمهدی خواسته تا این پیام را به تهران برساند که آمریکا به دنبال جنگ نیست و فقط یک توافق هسته‌ای جدید می‌خواهد.


🔸صادرات چین به ایران در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به حدود ۱.۸ میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا نصف شده است.


🔸شکر وارداتی تا هفته آینده به بنادر کشور می‌رسد/دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر کشور: مجوز واردات ۸۰۰ هزار تن شکرداده شده است، بخشی از این شکر توسط بخش خصوصی و دولتی با ارز ۴۲۰۰ تومان در راه رسیدن به بنادر کشور است.


🔸رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه همیشه گفته‌ایم که آماده‌ایم با ریاض گفت‌وگو کنیم، گفت: این دولت سعودی و قبل از همه محمد بن سلمان است که این تنش‌ها را ایجاد کرده است./تمایلی برای آغاز درگیری با آمریکا نداریم .


 

printrating
  نظرات کاربران