جزئیات خبر

اخبار امروز...98/02/23

🔸نخست وزیر پاکستان :برای خرید گاز از ایران با اتحادیه اروپا و آمریکا نامه‌نگاری می کنیم/اگر بابت تحریم‌ها نگرانی نداشته باشیم، برای خرید گاز از ایران درنگ نخواهیم کرد


🔸فروش محصولات پتروشیمی فقط از طریق مزایده انجام شود/با دستور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، مقرر شد محصولات یکی از پتروشیمی‌های وابسته صرفاً از طریق بورس کالا و مزایده انجام و فروش مذاکره‌ای آن ممنوع اعلام شد.


🔸طلای جهانی ارزان‌تر شد/قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تأثیر تنشهای تجاری میان آمریکا و چین و ابهام پیرامون توافق این دو کشور کاهش پیدا کرد.


🔸پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با نمایندگان مجلس نسبت به کنترل و مدیریت قیمت خودرو تا سه ماه آینده قول داده است/خودروسازان به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مکلف به اعلام لیست مجموعه قطعات بدون نیاز به واردات در سایت ها و رسانه ها شدند.


🔸موگرینی در بروکسل: اتحادیه اروپا همچنان به حمایت از برجام ادامه می‌دهد.


🔸دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس "عملیات خرابکارانه" علیه چهار کشتی تجاری در آب‌های خلیج فارس را محکوم کرده است. مصر نیز با امارات متحده عربی اعلام همبستگی کرده است. این حملات تلفات جانی نداشته است.


🔸شرکت ملی نفت ایران قیمت فروش رسمی تمامی گریدهای نفت خود برای بارگیری در ژوئن به مقصد آسیا را در مقایسه با ماه مه افزایش داد.


🔸انتظامی رئيس کارگروه ساماندهی کاغذ :ارز مصوب برای واردات کاغذ نشر و مطبوعات، ۴۲۰۰ تومانی باقی می‌ماند.


🔸به نظر می‌رسد آمریکا و چین در مذاکرات تجاری به بن‌بست رسیدند، زیرا واشنگتن خواستار قول چین برای اجرای تغییرات اساسی در قانون شده و پکن نیز اعلام کرده توافقی که ضد منافعش باشد را نخواهد پذیرفت.


🔸مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی: عرضه شکر تا ۱۰ روز آینده در بازار متعادل می‌شود.


 

printrating
  نظرات کاربران