جزئیات خبر

اخبار امروز...98/02/22

🔸عربستان به دنبال خریدن سهام بزرگترین پالایشگاه جهان/شرکت آرامکوی سعودی با پیشنهاد خرید سهمی در پالایشگاه ریلاینس اینداستریز، درصدد ایجاد جای پای محکمی در این کشور آسیای جنوبی است.


🔸پمپئو: از فرصت مذاکره با ایران استقبال می‌کنیم./گاهی ناوهای هواپیمابر به خلیج فارس می‌فرستیم.


🔸بر اساس آمارهای اعلام شده صادرات ایران به کره جنوبی در فروردین امسال درحالی ۲۴ درصد رشد کرده که کل صادرات غیرنفتی کشور به نسبت مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد افت کرد و صادرات به امارات ۵۸ درصد کاهش یافت.


🔸مدیر برنامه امنیت خاورمیانه در مرکز امنیت نوین آمریکا: رسانه‌ها فریب نخورند و به ابزاری برای کوبیدن طبل جنگ با ایران تبدیل نشوند/ ایلان گلدنبرگ گفت: "درباره استقرار ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در خلیج فارس که هفته پیش اعلام شده بود اغراق شده، چون از قبل قرار بود این ناو در منطقه استقرار یابد"


🔸عرضه سهام لیزینگ کارآفرین/ مدیرعامل شرکت لیزینگ کارآفرین گفت: سهام این شرکت به‌زودی در فرابورس عرضه می‌شود که در مرحله اول 20 درصد از سهام در حد الزامات سازمان بورس را عرضه می‌کنیم.


🔸دبیر انجمن واردکنندگان خودروی ایران گفت: تاکنون نزدیک به هزار و 600 دستگاه خودرو از گمرکات ترخیص شده و امید می رود با مهلت دوماهه داده شده بتوان باقیمانده خودروهای سواری را ترخیص کرد.


🔸براساس ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ها مکلف به پذیرش قراردادهای نفتی به عنوان وثیقـه و تضـمین بازپرداخت اصل و سود تسهیلات دریافتی شدند.


🔸وقوع انفجارهای بزرگ بندر فجیره امارات را به لرزه در آورد /شاهدان عینی پرواز هواپیماهای فرانسوی و آمریکایی بر فراز منطقه را تایید کرده است./ بین ۷ تا ۱۰ نفتکش دچار آتش سوزی شده اند.


🔸اروپا به حفظ توافق هسته‌ای با ایران نیازمند است/وزیر خارجه آلمان در مورد برجام گفت: حفظ توافق هسته‌ای ایران برای ما مهم است و باید برای آن تلاش‌های لازم صورت گیرد.


 

printrating
  نظرات کاربران