جزئیات خبر

اخبار امروز...98/01/24

🔸افزایش 5 درصدی واردات نفت هند از ایران ‌به رغم تحریم های آمریکا/علیرغم محدود شدن خرید هند از تهران توسط واشنگتن، پالایشگاه‌های هند حدود 479500 بشکه نفت در روز در 19_2018 از ایران خریدند که نسبت به 458 هزار بشکه در روز سال قبل افزایش داشت


🔸وزیر خارجه فرانسه تصریح کرد: به دنبال تصمیم آمریکا در خروج از توافق هسته ای برجام که باعث تاسف ما شد، اروپا تا زمان احترام جمهوری اسلامی ایران به این توافق، تصمیم به حفظ آن دارد.


🔸دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان روغن نباتی 
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:گرانی روغن در صورت حذف ارز دولتی


🔸طرح مجلس برای حذف دلار از معاملات خارجی/جمعی از نمایندگان طرحی را به منظور حذف دلار از معاملات بین‌المللی در مجلس تدوین و به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم کردند.


🔸عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از تدوین طرحی برای کاهش سود تسهیلات و سپرده‌های بانکی خبر داد و تصریح کرد: در صورتی که نرخ سود بانکی کاهش پیدا کند انقلاب عظیمی در تولید رخ می‌دهد.


🔸منابع مطلع نفتی در اوپک می‌گویند که اوپک ممکن است تولید نفت را از ماه جولای افزایش دهد.


🔸رهبر کره شمالی از روند کنونی تنش‌زدایی با آمریکا ابراز ناخرسندی کرد. او گفت که تنها در صورت تغییر مشی آمریکا حاضر است با دونالد ترامپ دیدار کند.


🔸قیمت دلار تحت تاثیر اخبار مربوط به برداشت از صندوق ذخایر ارزی برای کمک به سیل زدگان اندکی کاهش یافت و به 13700 تومن رسید.


🔸سید عباس موسوی" سخنگوی وزارت امور خارجه شد/موسوی پیش از این مدیرکل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه بود.


🔸شرکت فوجی ژاپن که پیشتر نفت ایران را خریداری می‌کرد، روز جمعه برای خرید نفت از عمان از طریق مزایده اعلام آمادگی کرده است و ظاهرا با پیشنهاد ۲۰ سنت بالاتر در هر بشکه برنده این مزایده شده است. /ژاپنی‌ها هرچند که از سوی آمریکا مجوز خرید نفت از ایران را دارند، اما ترجیح دادند، نفت خود را از عمان وارد کنند.


 

printrating
  نظرات کاربران