جزئیات خبر

اخبار امروز...98/01/21

🔸انگلیس درخواست وزیر خارجه آمریکا برای تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران از سوی متحدان این کشور را رد کرد.


🔸بنیامین نتانیاهو پیروز انتخابات شد/سانه‌های خبری امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، با شمارش ۹۷ درصد آرای صندوق‌های رأی، حزب بنیامین نتانیاهو موفق شده بیشترین آرا را از آن خود کرده و به این ترتیب این امکان برای او فراهم می‌شود تا برای پنجمین دور در پست نخست وزیری رژیم صهیونیستی بماند.


🔸روز گذشته برای اولین بار در سال ۹۸ و برای هشتمین بار در تاریخ بورس، نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین المللی بورس انرژی عرضه شد اما در نهایت مشتری ای در طرف تقاضا سفارشی ثبت نکرد و نفت خام سبک ایران در بورس بی‌مشتری ماند.


🔸وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از حدود چهار برابر شدن تولید خودرو در اسفند ماه سال گذشته در دو کارخانه اصلی خودروسازی خبر داد و با اشاره به لزوم بررسی موانع صادرات قطعات خودرو گفت که هدف وزارت صمت این است که میزان تولید خودرو در سال جاری افزایش یابد.


🔸انجمن جهانی فولاد در تازه ترین گزارش تولید آورد: ایران طی ماه های ژانویه و فوریه، 4 میلیون و 245 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، 3 میلیون و 945 هزار تن بود. میزان تولید ماه فوریه 2019 میلادی، 2 میلیون و 15 هزار تن بود که نسبت به رقم تولید ماه ژانویه 2019 میلادی (2 میلیون و 230 هزار تن)، 9.6 درصد کاهش نشان می دهد.


🔸قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن حدود ۵۰ هزار تومان است؛ به طوری که هزینه وام مسکن به علاوه هزینه وام جعاله برای زوج های تهرانی ۱۲ میلیون تومان می‌شود.


🔸سکه نسبت به روز گذشته 80 هزار تومان از حباب خود کم کرد/ امامی با قیمت جهانی خود 670 هزار تومان فاصله دارد.


🔸تارو کونو، وزیر امور خارجه ژاپن تأکید کرد توکیو از اقدام واشنگتن در قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی تبعیت نمی‌کند.


🔸هند به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد/سفیر هند در روسیه گفت: برنامه‌ای برای قطع خرید نفت از ایران به طور کامل نداریم و به واردات نفت از ایران ادامه خواهیم داد.


🔸اتحادیه اروپا و چین در بیانیه‌ای مشترک بر ادامه پایبندی خود به اجرای کامل برجام و حمایت از منافع اقتصادی ایران در قالب این توافق تاکید کردند.


🔸وزیران خارجه ترکیه و قطر با اقدام دولت آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی مخالفت کردند.


 

printrating
  نظرات کاربران