جزئیات خبر

اخبار امروز...97/12/22

🔸دادستان کل کشور با اشاره به آخرین اقدامات و تلاش ها برای بازگرداندن «مرجان شیخ الاسلامی»( متهم فساد اقتصادی) گفت: کانادا به مامن اختلاسگران تبدیل شده است و انتظار داریم که دستگاه قضا و نیروی پلیس این کشور در این زمینه همکاری کنند.


🔸شرکت های نفت روسیه آماده کاهش تولید هستند/در اجلاس وزرای انرژی در ماه جاری شرکت های نفتی روسیه اطمینان دادند که به توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش متعهد هستند .


🔸ایران مشتری نفتکش‌ دست‌دوم شد/ایران در جست‌وجوی نفتکش‌های دست دوم برای جایگزین کردن ناوگان فرسوده خود و حفظ جریان صادرات نفت با وجود تحریم‌های آمریکا است.برآورد می‌شود که ایران حدود ۲.۸ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند که بیش از ۹ درصد از تولید اوپک به شمار می‌رود.


🔸توقف روند کاهشی قیمت سنگ آهن و فلزات در چین/قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز سه شنبه با ۲.۰۵ دلار افزایش ۸۵.۰۵ دلار معامله شد.


🔸قیمت طلای جهانی گران‌تر شد/قیمت طلا پس از این‌که روز گذشته از مرز ۱۳۰۰ دلار عبور کرد، تحت تاثیر تقاضا برای خرید دارایی امن و افت دلار، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی نزدیک به بالاترین قیمت در حدود دو هفته اخیر ایستاد.


🔸سخنگوی شورای نگهبان:دیروز در ادامه رسیدگی بودجه ۱۳۹۸ نظر جدید شورا شامل هفت ایراد برای مجلس ارسال شد که مجلس نیز اقدام به اصلاح آنها نمود.


🔸مشاور خزانه‌داری آمریکا: معافیت چین و هند از تحریم‌ نفتی ایران تمدید می‌شود / از نظر اقتصادی و سیاسی صفر کردن واردات نفت آنها از ایران دشوار است.


🔸صبح امروز مهندس تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به همراه مهندس یاری مدیرعامل شرکت انتقال آب خلیج فارس از پروژه انتقال آب خلیج فارس بازدید کردند/این پروژه با مشارکت شرکت های گل گهر،ملی صنایع مس ایران و چادرملو در حال اجراست/سال آینده فاز اول این پروژه با آبرسانی به گل گهر به بهره برداری می رسد.


 

printrating
  نظرات کاربران