جزئیات خبر

اخبار امروز...97/12/20

🔸صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری، ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۱۰۰ تومان کاهش داشته است.


🔸علیرضا رحیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول طرح تشکیل استان اصفهان شمالی خبر داد. پیشتر، میرزائیان، نماینده اصفهان گفته بود: یکی از آرزو‌های مردمان کاشان و نطنز و اردستان ایجاد یک استان مستقل به عنوان استان «اصفهان شمالی» و یا «کاشان» است. او گفته بود این منطقه نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت و ظرفیت های لازم برای استان شدن را دارد.


🔸برهم صالح رئیس جمهوری عراق در دیدار با همتای ایرانی خود تاکید کرد امروز توافقات مهمی را با ایران اعلام خواهیم کرد.


🔸ترکیه وارد اولین رکود خود طی یک دهه گذشته شده که ضربه بزرگی به رئیس جمهور اردوغان در نزدیک شدن به انتخابات داخلی آینده این کشور است.


🔸هلدینگ خلیج فارس سه پتروشیمی را برای عرضه اولیه به خط کرد؛ نوری، بندر امام و بوعلی/مشکلات پتروشیمی نوری بابت سهامداری و  خوراک آن مرتفع شده و شرکت برای ورود به بازار سرمایه هیچ مشکلی نخواهد داشت.


🔸حسن روحانی، رئیس جمهور ایران برای دیداری رسمی در راس هیئت عالیرتبه سیاسی و اقتصادی وارد بغداد، پایتخت عراق شد.


🔸قرارداد صادرات ۱۵۰ هزار تن کنسانتره مس منعقد شده و اولین کشتی با حجم ۲۰ هزار تن کنسانتره ظرف چند روز آینده بارگیری شده و راهی مقاصد صادراتی خواهد شد.


🔸سقف انتقال پول نرم‌افزارهای پرداخت تلفن همراه به 1 میلیون تومان کاهش یافت


🔸گمرک ایران صادرات انواع کاغذ و کاغذ باطله را ممنوع اعلام کرد.


 

printrating
  نظرات کاربران