جزئیات خبر

اخبار امروز...97/12/18

🔸معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تزریق ۳هزار و ۴۰۰میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه سازی کشور خبر داد و گفت : با رفع بخشی از مشکل سرمایه در گردش مورد نیاز این صنعت ، روند تولید خودرو در کشور افزایشی شده است.

🔸مرکز آمار ایران ارزش تولیدات معدنی کشور در سال گذشته را با ۵۱.۱ درصد رشد نسبت به سال ۹۵، ۸۴۷۵۱ میلیارد ریال اعلام کرد.

🔸شعب بانکی کاهش می‌یابد/وزیر اقتصاد: با تجهیز منابع حاصل از واگذاری شرکت‌ها و اموال مازاد بانکها و همچنین تبدیل شعب به منابع می‌توان این منابع را در تامین نیاز فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولید به کار گرفت

🔸مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از زمان بهره برداری سه پروژه در سه استان و عرضه سال آینده سهام سه شرکت پتروشیمی بندرامام، پتروشیمی نوری و پتروشیمی بوعلی در بورس تهران خبر داد.

🔸مذاکرات پارس‌خودرو با روس‌ها/ گفته می‌شود خپارس مشغول مذاکره با آوتوواز روسیه است. آن طور که منابع آگاه عنوان می‌کنند، پشت ماجرای آمدن احتمالی خودروساز بزرگ روسیه به ایران، رنوی فرانسه قرار دارد.

🔸واردات و صادرات چین در ماه فوریه خیلی بیشتر از آن‌چه انتظار می‌رفت کاهش یافت و علی‌رغم اقدامات گسترده حمایتی دولت، به گمانه‌زنی‌هایی در مورد رکورد تجاری دامن زد.

🔸وزیر انرژی عربستان گفت که مقادیر قابل‌توجهی گاز در دریای سرخ کشف شده است.

🔸‏۳۰۰۰ کانتینر لوازم یدکی خودروسازان در چابهار خاک می‌خورد/مدیرکل گمرک چابهار:ایران خودرو و سایپا تا آخر اسفند فرصت دارند لوازم یدکی وارداتی را ترخیص کنند وگرنه آن‌ها را جزو کالای متروکه اعلام می‌کنیم.

🔸دارایی بانک مرکزی آمریکا رکورد زد/ترازنامه بانک مرکزی آمریکا با قرار داشتن در سطح ۴.۵ تریلیون دلاری در بالاترین سطح تاریخ خود ایستاده است. فدرال رزرو از اکتبر سال گذشته با عملیات بانکی بر روی اوراق قرضه دارای سررسید در نظر دارد تا سطح دارایی‌های خود را به ۳.۵ تریلیون دلار کاهش دهد.

🔸اعلام آمادگی اروپایی ها برای همکاری تهاتری در صنعت ساختمان ایران


 

printrating
  نظرات کاربران