جزئیات خبر

اخبار امروز...97/11/21

🔸2 واحد تولیدی مرتبط با شمش فولاد که پیش از این به دلایلی تعطیل شده بود روز چهارشنبه با حضور مسئولان اقتصادی کشور در شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوری های برتر در جاده چناران – مشهد احیا و مورد بهره برداری قرار گرفت.

🔸سفیر آمریکا در آلمان ضمن ابراز خشم خود از اجرای ساز وکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا (اینستکس)، نسبت به دور زدن تحریم های اقتصادی واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران، به آلمان و دیگر کشورهای اروپایی هشدار داد.

🔸ظریف:اهداف اولیه در بحث نشست لهستان به نتیجه نرسید؛ عقب‌نشینی کردند و عنوان نشست را تغییر دادند.

🔸سفیر آمریکا در آلمان: می‌خواهیم ایران را پای میز مذاکره بیاوریم ریچارد گرنل، ضمن انتقاد از ایجاد سازوکار برای ارتباط بازرگانی اروپا با ایران گفت ترامپ با اعمال تحریم، می‌خواهد ایران را به مذاکره وادار کند.

🔸بانک مرکزی اعلام کرد: توافق در مورد مکانیزم پرداخت بدهی‌های عراق به ایران/مکانیزم پرداخت مالی بین ایران و عراق در جلسه شب گذشته بین روسای کل بانک‌های مرکزی ایران و عراق در بغداد تعیین و جزییات آن به امضا دو طرف رسید.

🔸مرکز پژوهش های مجلس با انتشار گزارشی، پیشنهاد داد که در سال آینده از سود سپرده های بانکی اشخاص حقوقی، مالیات 25 درصدی دریافت شود و درآمد حاصل از اجرای این پیشنهاد را  حداقل 10,000 میلیارد تومان پیش بینی کرد.

🔸شرکت نفت دولتی ونزوئلا به مشتریان قراردادهای مشترک نفتی گفت که پرداخت پول فروش نفت را در حساب هایی که به تازگی در گازپروم بنک روسیه باز کرده واریز کنند .

🔸براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، به زودی خبرهای خوشی از اقدامات "ایران‌خودرو" برای مقابله با تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا بر ضد صنعت خودروی ایران منتشر خواهد شد.

🔸هیأت مدیره داروسازی تهران دارو  افزایش سرمایه ۵٠ درصدی این شرکت از محل  سود انباشته را به تصویب رساند.


 

printrating
  نظرات کاربران