جزئیات خبر

اخبار امروز...97/11/15

🔸ژاپن چهارمین محموله نفتی ایران را بارگیری خواهد کرد/ خرید ۲ میلیون بشکه میعانات گازی توسط کره جنوبی

🔸قیمت دلار آمریکا در معاملات روز دوشنبه در پی گزارش های مثبت نرخ بیکاری و تولیدات در آمریکا و افزایش میزان مشاغل بیش از پیش بینی کارشناسان، به بالاترین ارزش هفتگی خود نسبت به ین ژاپن رسید.

🔸مرکز آمار ایران نرخ تورم تولیدکننده بخش صنعت در فصل پاییز امسال را معادل ۴۷.۳ درصد اعلام کرد. درصد تغییرات متوسط شاخص کل بخش صنعت در چهار فصل منتهی به فصل پاییز سال ۹۷ نسبت به متوسط شاخص در چهار فصل منتهی به فصل پاییز سال قبل (نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت) معادل ۴۷.۳ درصد بوده که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ١٣٩٧ (٣٢.٩ درصد)، افزایش داشته ­است. 

🔸تاییدیه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس و نیز بورس کالا موضوع بخشودگی مقرر در ماده ۱۴۳ قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغ شد.

🔸رئیس جمهور عراق در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی:ترامپ از بغداد اجازه‌ای نگرفته که نیروهای آمریکایی در خاک عراق مراقب ایران باشند./نیروهای آمریکایی در عراق بر اساس توافق نظامی، در کشور ما حضور دارند و مأموریت آنها مبارزه با تروریسم است./دولت منتظر است درباره تعداد نیروهای آمریکایی و مأموریت آنان در عراق، توضیحاتی بشنود.

🔸روحانی در مجلس:با تصویب نهایی لوایح چهارگانه علیه پولشویی و تروریسم و بخش تکمیلی دوفوریتی، دست مسئولین برای روان‌سازی مبادلات خارجی مالی و بانکی‌ بازتر می شود؛ نباید به عده‌ای مدعی مبارزه با تروریسم بهانه دهیم که به ما اهانت کنند/راهی جز تشکیل وزارت بازرگانی نداریم.

🔸رئیس جمهوری ونزوئلا اولتیماتوم اتحادیه اروپا برای برگزاری انتخابات را که امروز به پایان می رسد، رد کرد.

🔸تزریق ۴ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان خودرو از امروز/معاون وزیر صنعت: ۴ هزار میلیارد تومان با ضمانت دو خودروساز بزرگ، از امروز در اختیار قطعه‌سازان با معرفی سایپا و ایران‌خودرو قرار می‌گیرد.


 

printrating
  نظرات کاربران