جزئیات خبر

اخبار امروز...97/11/13

🔸هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال دو بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت که تولیدکنندگان برخی کالاها را از درج قیمت روی محصولات تولیدی خود معاف کرده بود، همه تولیدکنندگان را موظف به درج قیمت کالای تولیدی روی محصول کرد.

🔸با آغاز معاملات امروز، نرخ طلا، سکه و دلار با ریزش مواجه شده و تا ساعت ۱ بعدازظهر، قیمت دلار به حوالی ۱۱۵۰۰ تومان و سکه به نزدیکی ۴ میلیون تومان رسیده است.

🔸استقبال بازرگانان آلمانی از راه‌اندازی کانال مالی با ایران/انجمن بازرگانی BGA آلمان اعلام کرد که کانال جدید برای تجارت غیر دلاری با ایران که فرانسه، آلمان و انگلیس برای دور زدن تحریم‌های آمریکا گشوده‌اند، مشروع است.

🔸مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی درباره لایحه بودجه 98 کل کشور پیشنهاد داده است شرکتهایی که تا تاریخ 31 شهریور 1398 صورت های مالی خود را تصویب کرده و صورت های مذکور بیانگر کاهش سرمایه و شمول ماده 141 لایحه تجارت در خصوص آنها باشد، مشمول این معافیت شوند.

🔸نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران وچین بااشاره به ایجاد سازوکار مالی ایران و اروپا«اینس تکس»گفت:هر رخنه‌ای در دیوار تحریم ترامپ موفقیت است و پیش‌بینی می‌کنم دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگردد.

🔸ظریف:هیچ‌وقت از دست طرف مقابل به ستوه نیامدیم، اما از فشارهای داخل واقعاً‌ به ستوه آمدیم/اگر این فشارها نبود، برجام می‌توانست در همان دو سال اول اجرا، خروج ترامپ را بسیار پرهزینه‌تر کند؛ می شد کشور را غیرقابل تحریم‌تر از شرایط فعلی کرد.

🔸آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص بهای تولیدکننده طی ۹ ماه اول سال جاری معادل ۳۶.۷ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

🔸طرح انتقال آب از دریای خزر به استان تهران در سال ۱۳۹۱ کلید خورد، اما هنوز این طرح به سرانجام نرسیده و آنطور که مسوولان می‌گویند نوبت اجرای این طرح بعد از سال ۱۴۲۰ است.

🔸وزیر امور خارجه ایران در واکنش به خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های میان‌برد، در توییتر نوشت:ترامپ نشان داد توافق با آمریکا به اندازه جوهر روی کاغذ آن توافق هم ارزش ندارد

🔸روزگذشته معاملات بازارجهانی دربخش انرژی و دراکثر فلزات با افزایش قیمت به پایان رسید/نفت برنت و آمریکا به ترتیب با افزایش 3 و نزدیک به 3درصدی به کارخودپایان دادند و دربخش فلزات هم به جز مس که کاهش قیمت کمی داشت.درسایرفلزات ازجمله نیکل و روی با افزایش قیمت روبروشدند.


 

printrating
  نظرات کاربران