جزئیات خبر

اخبار امروز...97/10/18

🔸مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه گفت : طی 9 ماهه نخست سال جاری 529 هزار و 900 تن کنسانتره مس در کارخانجات امور تغلیظ این مجتمع تولید شده است.

🔸معاون نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور، فهرست بانک‌های مجاز مشمول تسویه بدهی از طریق صدور اوراق تسویه خزانه نوع دوم را، اعلام کرد. معاون نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور، فهرست بانک‌های مجاز مشمول تسویه بدهی از طریق صدور اوراق تسویه خزانه نوع دوم را، اعلام کرد.

🔸افزایش تا ۲۰درصدی قیمت دارو/کیانوش جهانپور درباره انتقاد داروسازان به افزایش غیر منطقی دارو و متضرر شدن داروسازان گفت: مبنای قیمت‌گذاری داروها با هدف منطقی‌سازی قیمت‌ها است که در این زمینه نه نظر کامل تولید کنندگان و نه نظر صد درصدی مصرف‌کنندگان و سازمان‌های بیمه‌گر تامین می‌شود.

🔸رئیس اتاق بازرگانی ایران: اخبار خوشایندی از حذف دلار در مبادلات تهران و دهلی‌نو می‌رسد.

🔸ویلبور راس، وزیر بازرگانی آمریکا: پکن و واشنگتن ممکن است به توافقی تجاری دست بیابند که «ما بتوانیم با آن زندگی کنیم.»/ده ها مقام آمریکایی و چینی در تلاش برای پایان دادن به اختلافات تجاری که موجب آشفته شدن بازارهای جهان گشته است، در حال مذاکره هستند.

🔸بورس‌های جهانی به مدار صعودی بازگشتند/در شرایطی که تعطیلی دولت آمریکا وارد سومین هفته خود شد، بورس های جهانی توانستند اندکی از زیان روزهای اخیر خود را جبران کنند.

🔸دبیر انجمن پالایش نفت با اشاره به کاهش ۱۰ تا ۱۳ درصدی قیمت فرآورده‌های نفتی به دو دلیل گفت: به زودی با واگذاری دو پالایشگاه آبادان و شازند اراک به بخش خصوصی،۲۰ درصد سهام پالایشگاه‌ها به وزارت نفت برگشت داده می شود . ناصر عاشوری گفت: قرار است بزودی سهام پالایشگاه آبادان و شازند اراک به بخش خصوصی واگذار و در عوض ۲۰ درصد سهام کل پالایشگاه‌ها به دولت عودت داده شود. 

🔸جلسه معارفه شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم دره که با سرمایه ۶۹ میلیارد تومانی در فرابورس درج شده، امروز برگزار و آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام می شود.

🔸رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: در هشت ماهه امسال (منتهی به آبان) صادرات زنجیره فولاد به ۳.۲ میلیارد دلار رسید و اکنون برای برون رفت از مشکلات ارزی با بانک مرکزی در حال رایزنی هستیم.

🔸رئیس بانک جهانی استعفا کرد/رئیس بانک جهانی در حالی که هنوز سه سال به پایان دوره ریاستش بر این نهاد بین المللی مانده، اعلام کرد تا پایان ماه جاری میلادی از سمت خود کناره گیری می کند.

🔸در جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار مصوب شد که مرکز آمار ایران تنها مرجع تولید آمار تورم و رشد اقتصادی باشد و بانک مرکزی دیگر اجازه تولید این آمار را نداشته باشد.

🔸وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: خروج نظامی آمریکا از سوریه، هیچ تغییری در ماموریت ایالات متحده برای نابود کردن داعش و همچنین متوقف کردن نفوذ ایران در منطقه از طریق آنچه به زعم خود عملیات های حمایت از تروریسم ایران خواند، ایجاد نخواهد کرد.


 

printrating
  نظرات کاربران