جزئیات خبر

اخبار امروز...97/10/17

🔸قیمت بیت کوین با ۶.۵ درصد افزایش به بیش از ۴ هزار دلار در هر واحد رسید و مجموع سرمایه بازار این ارز با ۴ میلیارد دلار رشد به ۷۰.۷۳ میلیارد دلار رسید.

🔸سخنگوی انجمن صنعت تایر با اعلام اینکه حدود یک سوم از نیاز تایر کشور از محل واردات تامین می‌شود، گفت: نگران ورود لاستیک‌های فاقد استاندارد خارجی در بازار هستیم.

🔸بانك مركزي در اطلاعيه اي اعلام كرد: توقف فعالیت سامانه نیما صحت ندارد و فعالیت صادرکنندگان و واردکنندگان در این سامانه با قوت ادامه دارد بلکه در روزهای اخیر شاهد ثبات در تعداد و حجم معاملات در جهت جذب ارز حاصل از صادرات و تامین ارز واردات هستیم. /در همين حال امروز در سامانه نيما نرخ فروش دلار با غيبتي سه روزه با رقم ٧ هزار و ٩٩٦ تومان و نرخ خريد ٨ هزار و ٢٨٧ تومان درج شده است.

🔸صادرات سیمان و  فاز ۴ خط تولید /مجید کیان‌پور(نماینده درود) در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: سرانجام پس از چندین ماه پیگیری مستمر اولین محموله سیمان کارخانه سیمان دورود به میزان 3300 تن به یکی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس بارگیری می‌شود.وی اضافه کرد: همه مقدمات برای آغاز عملیاتی فاز ۴ فراهم شده است.

🔸روحانی: حفظ همزمان قدرت خرید مردم و صرفه تولیدات کشاورزی ضروری است/ در تولید شکر به حدود دو برابر و آستانه خودکفایی رسیده ایم.

🔸مذاکره تجاری آمریکا و چین قیمت نفت را بالا برد/گفت‌وگوهای بازرگانی آمریکا و چین از یک سو و کاهش تولید نفت اوپک از سوی دیگر، سبب شدند قیمت نفت در معاملات امروز (دوشنبه، ۱۷ دی‌ماه) افزایش یابد.

🔸عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران ضمن اعلام نیاز کشور به تولید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی، گفت: سال های گذشته با کاهش تولید مسکن روبرو شدیم و اکنون انباشت تقاضایی به میزان 3.5 میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد.

🔸شمخانی: پیغام آمریکا به ایران برای مذاکره درباره افغانستان/ مذاکره با طالبان منجر به مذاکره با داعش و النصره نمی‌شود .

🔸رئیس جمهور صبح امروز با حضور در وزارت جهاد کشاورزی با وزیر، معاونان و مدیران ارشد این وزارت‌خانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

🔸عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس: هدف خودروسازان از طرح فروش خودرو ۵ درصد کمتر از قیمت بازار آزاد این بود که سودی که تا دیروز به جیب دلال و واسطه سرازیر بود با ۵ درصد کمتر به جیب این شرکت‌ها سرازیر شود اما هیچ تضمینی وجود ندارد که خودروسازان، قیمت کارخانه‌ای خودرو را کاهش دهند.

🔸پیمان ارزی در فاز اصلاح/ جزئیات هم‌اندیشی فعالان اقتصادی بخش خصوصی با رئیس‌کل بانک مرکزی از شروع فاز جدید برای حل‌وفصل مساله بازگشت ارزهای حاصل از صادرات، خبر می‌دهد.


 

printrating
  نظرات کاربران