جزئیات خبر

اخبار امروز...97/10/15

🔸مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری پاییز امسال را ۱۱.۷ درصد اعلام کرد./این نرخ حاکی از آن است که این شاخص نسبت به پاییز ١٣٩٦ هیچگونه تغییری نداشته و جمعیت بیکار کشور  با ٧٢ هزار نفر افزایش به ٣ میلیون و١٧٤ هزار نفر رسیده است.

🔸آمارهای بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص بهای تولیدکننده در ایران طی هشت ماه اول سال جاری به میزان ۳۴.۴ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

🔸عراق دیروز (جمعه، ۱۴ دی‌ماه) اعلام کرد: بغداد به توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش برای کاهش تولید نفت پایبند است و در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، تولید روزانه نفت خود را کمتر از ۴ میلیون و ۵۱۳ هزار بشکه در روز نگه می‌دارد.

🔸سخنگوی ستاد بودجه با بیان اینکه، افزایش نرخ تسعیر ارز از ۳۵۰۰ به ۸هزار تومان یکی از علل رشد بودجه شرکتهای دولتی است، گفت: ۶۵ شرکت از منابع بودجه عمومی استفاده میکنند.در لایحه بودجه 98 حدود 1200 هزار میلیارد تومان به عنوان بودجه شرکتهای دولتی در نظر گرفته شده است که این رقم 3برابر بودجه عمومی دولت با رقم 408 هزار میلیارد تومان میباشد.

🔸هیات مدیره شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو پیشنهاد افزایش 909 درصدی سرمایه کنونی خود از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه کرد.

🔸تشکیل ۲۳۰۰ پرونده برای گران‌فروشان نهاده‌های دامی /مدیر نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طی چند ماه اخیر، ۱۰.۵ میلیون تن نهاده کشاورزی به کشور وارد شد. عمده نهاده‌هایی که وارد کشور شده، ذرت، جو، کنجاله سویا، واکسن، بذر، کود و... بود. برای گرانفروشان نهاده‌های دامی در کشور ۲۳۰۰ فقره پرونده تشکیل شده است و با آنها برخورد جدی می‌شود.

🔸همزمان با انجام تعمیرات اساسی و شکسته شدن رکورد تولید متانول، تولید COدر پتروشیمی فن‌آوران به عنوان خوراک اصلی پتروشیمی کارون (زنجیره ایزوسیانات صنعت پتروشیمی) با افزایش روبرو شد.


 

print



rating
  نظرات کاربران