جزئیات خبر

اخبار امروز...97/10/12

🔸معاون اسبق وزارت نفت گفت: رقیبان نفتی و منطقه‌ای ایران از اجرا نشدن قراردادهای نفتی و خروج شرکت های خارجی از کشورمان خوشحال هستند زیرا این وضعیت می تواند از شتاب توسعه پروژه ها بکاهد.

🔸دولت آمریکا با خرید هواپیماهای سوخو ۱۰۰ روسیه توسط شرکت های ایرانی مخالفت کرده و صنعت هواپیماسازی روسیه را از ۲ میلیارد دلار درآمد محروم کرده است.

🔸آمارهای منتشر شده از سوی بورس تهران نشان می‌دهد که ارزش بازار سهام در آخرین ماه پاییز با ۱۱ درصد کاهش روبرو شده است.

🔸کوهپایه زاده به ایلنا خبر داد: احتمال عفو زنجانی درصورت پرداخت همه بدهی/ تاکنون ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

🔸دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: در صنعت خودروسازی و به تبع آن قطعه سازی سیاستگذاری متمرکزی و صدای واحدی وجود ندارد و فعالان این صنعت منتظر اقدام عملی مسئولان هستند.

🔸نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به کاهش ۶۷ درصدی معاملات طی آذرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته گفت:‌ در نیمه زمستان امسال واحدهای بزرگ،‌ لوکس، لاکچری و بالای ۱۶۰ مترمربع با شکست قیمت ۲۵ درصدی مواجه خواهند شد.

🔸رئیس دفتر مبارزه با فقر شورای دولتی چین از برنامه ریزی برای کاهش 10 میلیون نفر از جمعیت فقیر این کشور در سال 2019 میلادی خبر داد.

🔸پتروشیمی غدیر عقب ماندگی از تولید را جبران می کند/کلر و اتیلن دو ماده اولیه شرکت هستند که کلر توسط پتروشیمی الوند تامین می شود و در حال حاضر مذاکرات برای تهیه کلر با موفقیت انجام شده است.

🔸رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در لایحه بودجه سال آینده، ۱۴ میلیارد دلار ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا‌های اساسی اختصاص یافته است.


 

printrating
  نظرات کاربران