جزئیات خبر

اخبار امروز...97/09/10

🔸خبر مهم رئیس کل بانک مرکزی از مصوبه سران قوا در مورد چك تضميني: روش‌های انجام معاملات سفته‌بازی ارز در حال بسته شدن است/به موجب تصویب سران قوا، از این پس پرداخت چک تضمینی صرفاً دروجه گیرنده چک (ذینفع) امکان پذیر است؛ ظهرنویسی و انتقال چک تضمین شده به دیگری فاقد اعتبار خواهد بود.

🔸مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با توزیع برنج تایلندی کیفی از 15 آبان ماه، قیمت این محصول اعم از وارداتی و داخلی روند کاهشی به خود گرفته است.

🔸تارنمای دویچه وله آلمان خبر داد که دادگاه هامبورگ در حکمی مقدماتی از شرکت مخابرات آلمان خواست خطوط تلفن و اینترنت بانک‌های ایرانی مستقر در این کشور را مجددا راه‌اندازی کند.

🔸نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تهیه پیش نویسی برای ساختار موسسات مالی و اعتباری خبر داد و گفت: در نشست امروز - شنبه - نمایندگان سران سه قوه آخرین وضعیت سپرده گذاران تعاونی ولیعصر رباط کریم و ارزیابی مجدد اموال موسسه مالی کاسپین بررسی شد.

🔸رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی گفت: ساز و کاری برای بازگرداندن پول نفت صادراتی از کره جنوبی تعریف شده است که بر مبنای آن، مطالبات نفتی ایران با واردات کالا تهاتر می شود.

🔸رئیس جمهور چین در اجلاس جی ۲۰ در بوینس آیرس گفت که چین همواره اهمیت زیادی برای روابط با عربستان قائل بوده است و به شدت از عربستان در حرکت به سوی تنوع اقتصادی و اصلاح اجتماعی حمایت می‌کند.

🔸به گزارش بانک ING هلند، چینی ها در حال تدوین یک بسته ی اقتصادی 1438 میلیارد دلاری هستند که پیش بینی می شود طی سالهای 2019 و 2020 اجرایی شود./خبرهایی که از این بسته حمایتی دولت چین مخابره می شود این است که در محورهای مهمی همچون کاهش مالیات خرید خودرو، بسته های تشویقی خرید مسکن و همینطور اجرای زیرساخت ها خواهد بود.کارشناسان پیش بینی می کنند در صورت اجرای این بسته، شاهد افزایش تقاضا و قیمت در کامودیتی ها از جمله مس هستیم.

🔸رییس انجمن قطعه‌سازان "محمدرضا نجفی" با اشاره به جواب نامه ارسالی به آقای روحانی گفت : با برخی از افزایش قیمت ها در یکی دو ماه گذشته موافقت شد اما هنوز خواسته های قطعه سازان بطور کامل اجابت نشده است.

🔸معامله ارز تا یک میلیون یورو در صرافی‌ها مجاز شد/بانک مرکزی به منظور تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور، «دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی های مجاز» را به تمام شرکت‌های صرافی دارای مجوز معتبر از بانک مرکزی ابلاغ کرد.


 

printrating
  نظرات کاربران