جزئیات خبر

اخبار امروز...97/07/17

🔸دولت تصمیم گرفته به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت به خارج از کشور، هدر رفت انرژی و مدیریت مصرف، کارت سوخت و سهمیه‌بندی را مجدداً اجرا کند.

🔸هواپیمایی قطر ایرویز با تاکید بر تعهد خود به ادامه پرواز به ایران اعلام کرد:« تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی قرار نخواهیم گرفت».

🔸نماینده مجلس: با پیوستن به CFT توانستیم از جزیره بسته‌ای که در آن گرفتار بودیم رها شده و دوره جدیدی از فعالیت‌های بانکی را آغاز کنیم. پیوستن به کنوانسیون CFT به جز تسهیل روابط بانکی کشور با دنیا، همکاری ها در حوزه انرژی، وضعیت ایرانیان خارج از کشور، فعالیت های ترانزیتی و سایر موارد را نیز تسهیل می کند.

🔸قیمت هر بشکه نفت برنت با ۴۱ سنت افزایش به ٨٤ دلار و ۳۲ سنت رسید.نفت خام آمریکا نیز  با ۴۰ سنت افزایش به ٧٤ دلار و ۶۹ سنت رسید.

🔸وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به دومین شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری، ایران را به سوء استفاده تبلیغاتی از این دادگاه متهم کرد و خواستار مختومه شدن این پرونده شد.

🔸پس از این‌که اداره غذا و دارو آمریکا واردات مواد دارویی از شرکت شجیانگ هوآهای چین را ممنوع کرد، سهام این شرکت سقوط کرد.

🔸رضا ویسه، پدر صنعت خودرو ایران به عنوان وزیر صنعت به مجلس معرفی می‌شود/وی هم کانون معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهور است

🔸هیات دولت آیین نامه اجرایی یکی از مواد قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه موضوع نحوه انتقال تخفیفاتِ نداشتن حوادث منجر به خسارت را تصویب کرد.

🔸مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس اعلام کرد: کشورهای چین ، بلژیک و آمریکا آماده سرمایه گذاری در طرح های تامین انرژی خورشیدی، فرآوری مواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پتروشیمی و ایجاد زیرساخت های حوزه سلامت هستند و دراین رابطه طرح هایی به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد شده است.


 

printrating
  نظرات کاربران