جزئیات خبر

اخبار امروز...97/07/16

🔸میدان گازی مشترک ایران و انگلیس از تحریم معاف شد /براساس مذاکرات صورت گرفته انگلیسی ها، آمریکا معافیت کوتاه مدت را برای میدان گازی رهام که بین بی پی و شر شرکت نیکو مشترک است صادر کرد.

🔸رئیس کل بانک مرکزی: توصیه من به مردم این است که سکه و ارز محل خوبی برای سرمایه‌گذاری نیستند و ریسک زیادی دارند و بهتر است برای سرمایه گذاری بخش‌های دیگری را انتخاب کنند.

🔸خبرگزاری رویترز روز دوشنبه از دهلی نو به نقل از وزیر نفت هند اعلام کرد که دو شرکت نفتی آن کشور در ماه نوامبر (آبان) از ایران نفت می خرند.

🔸وزیر امور خارجه در گفت وگو با بی بی سی: ما درهای مذاکره با آمریکا را نبسته‌ایم. درها باز است، مشروط بر اینکه، چنین دیداری قابل اطمینان باشد. ما باید اطمینان یابیم که به محض اینکه به توافق رسیدیم، توافق اجرایی شود.

🔸مدیراجرایی انجمن فولادمبارکه‌اصفهان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:جاده دوطرفه FATF برای فولادی‌ها / گشایشی به کام فولادسازان

🔸ساختار بانک مرکزی تغییر می‌کند/ رئیس کمیته پولی، مالی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس: با اصلاح قانون نظام بانکی بانک مرکزی کاملا متحول می‌شود.

🔸دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی:به دلیل اینکه تغییری در نرخ ارز سامانه نیما نیفتاده در حال حاضر کاهشی در قیمت بلیط هواپیما نخواهیم داشت.

🔸اثر تصویب FATF و تحریم‌های آبان در بازار ارز/آن طور که رئیس کانون صرافان می‌گوید تصویب FATF نمی‌تواند در کوتاه مدت اثر اساسی بر بازار ارز داشته باشد و زمان‌بر است./ تحریم‌های آبان‌ماه نیز در بازار بی‌اثر نیست، اما اثر عمده‌ای هم نخواهد داشت. 

🔸ساختار بانک مرکزی تغییر می‌کند/ رئیس کمیته پولی، مالی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس: با اصلاح قانون نظام بانکی بانک مرکزی کاملا متحول می‌شود.

🔸رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل ارومیه با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد با توجه به کاهش قیمت دلار در بازار، گفت: قیمت خودروهای خارجی چندان تغییری نکرده است.

🔸آثار تصویب CFT بر بازار مسکن از نگاه سخنگوی کمیسیون عمران/سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصویب لایحه CFT و مدیریت و کنترل عوامل داخلی را موجب کاهش تا ۳۰ درصدی قیمت زمین و آپارتمان تا پایان سال ۱۳۹۷ ارزیابی کرد.

🔸دادگاه لاهه از امروز؛ دوشنبه روند رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا بابت توقیف دارایی‌های بانک مرکزی را آغاز می‌کند. جلسات استماع این پرونده تا جمعه 20 مهر ادامه خواهد داشت.

🔸فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس: اخیراً جلسه‌ای با حضور ۲۶ سفیر کشورهای اروپایی در تهران، در این کمیسیون برگزار شد./در این جلسه سفیر اتریش که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد و همچنین برخی از سفرای کشورهای اروپایی درخواست بازگشایی دفتر این اتحادیه در تهران را مطرح کردند

🔸سفر هیئت تجاری نفتی عمان به ایران/در میانه تنش‌ها میان کشورهای خاورمیانه و آغاز تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، به نظر می‌رسد که عمان همچنان تلاش می‌کند که روابط خوب خود با ایران را حفظ کند و بر همین اساس اعلام کرده است که پروژه خط لوله گاز ایران به عمان را تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا متوقف نمی‌کند.


 

printrating
  نظرات کاربران