جزئیات خبر

اخبار امروز...97/07/15

🔸دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق: از آنجا که مکانیزمی برای بازگرداندن ارز از عراق وجود ندارد بسیاری از صادرکنندگان بزرگ، صادرات خود به عراق را متوقف کرد.

🔸وزیر خارجه آمریکا در سفر به کره شمالی، با رهبر این کشور دیدار و درباره مذاکرات دو کشور به منظور خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره گفت‌و‌گو کرد.

🔸رضا اردکانیان، وزیر نیرو در جلسه امروز مجلس:کاهش رسوب و تبخیر از سدها در دستور کار است/ تبخیر از سطح مخازن طبیعی ۶ درصد است.

🔸رکود مسکن عمیق‌تر شد/ احتمال کاهش ۲۵ درصدی قیمت‌ها در بهمن ۹۷

🔸عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده گفت: هفته گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که خودروسازان به ازای هر چهار دستگاه خودروی تولیدی، یک دستگاه خودروی فرسوده را از رده خارج کنند.

🔸چین خرید نفت از آمریکا را به طور کامل متوقف کرد/شرکت کشتیرانی مرچانت چین اعلام کرد با بالا گرفتن تنش ها و تشدید جنگ تجاری میان این کشور و آمریکا، از چند هفته قبل خرید نفت از آمریکا را به طور کامل متوقف کرده است.

🔸تا قبل از ۱۳ آبان سوئیفت اروپایی راه می‌افتد. سوئیفت اروپایی قرار است در کنار سوئیفت جهانی که امریکا در آن حضور دارد، فعال شود تا بواسطه این اتفاق، ایران که به برجام متعهد بوده بتواند تبادلات بانکی با کشورهای اروپایی را ادامه دهد.

🔸عمان که به خاطر دیپلماسی بی طرفانه خود به عنوان «سوئیس خاورمیانه» شناخته می شود به روابط خود با ایران حتی در دوران تحریم‌های آمریکا ادامه خواهد داد.

🔸وزارت خارجه عمان اعلام کرد از این به بعد شهروندان این کشور می‌تواند بدون اخذ روادید به ایران سفر کنند.

🔸 ظریف در صحن علنی مجلس:اف ای تی اف ارتباط مستقیم دارد با بسته شدن حساب دانشجویان و بازرگانان ایرانی /چین و روسیه به ایران گفته اند که بدون FATF نمی توانند با ایران کار کنند.


 

printrating
  نظرات کاربران