جزئیات خبر

اخبار امروز...97/07/14

🔸خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد: احتمال دارد واشنگتن برخی خریداران نفت ایران را از تحریم‌های خود علیه این کشور معاف کند.

🔸وزیر تجارت و صنایع سلطنت عمان گفت: اقدام جمهوری اسلامی ایران در لغو روادید اتباع این کشور به افزایش مبادلات تجاری دو کشور می انجامد.

🔸مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در نیمه نخست سال جاری 65 هزار و 300 کیلوگرم محصولات فرعی (غیر چوبی) جنگلی و مرتعی از این استان به خارج از کشور صادر شد.

🔸مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:نوسانات قیمت ارز تأثیر مستقیمی بر حامل‌های تولید از جمله فولاد، آلومینیوم و مواد پلیمری دارد و ناچار به‌دلیل بالا رفتن قیمت تمام‌شده، قیمت فروش محصولاتمان را افزایش می‌دهیم.قیمت قطعی تمامی محصولات خودروسازی کشور در هفته پیش رو مشخص و اعلام عمومی می‌شود.

🔸استیضاح شریعتمداری دوباره به جریان افتاد /ولی ملکی، سخنگوی کمیسیون صنایع: شریعتمداری، روز دوشنبه ۹ صبح در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس حضور می‌یابد.

🔸نرخ بیکاری در آمریکا با 3.7 درصد، به پایین ترین سطح در 49 سال اخیر رسید.

🔸جان کری: ایران داشت با برجام به مسیری متفاوت هدایت می‌شد و خروج دولت آمریکا از توافق هسته‌ای «اشتباهی عظیم» بود.

🔸هاشم‌زایی:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: دستورالعمل‌ هایی که اخیرا بانک مرکزی در خصوص فعال‌تر شدن صرافی‌ها در فروش ارز ابلاغ کرده است در این روند کاهشی موثر بوده است. بنده فکر نمی‌کنم نرخ ارز در درازمدت خیلی پایین بیاید اما مداخله بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز باید ادامه یابد.

🔸روزنامه دنیای خودرو خبر داد؛ خودروسازان زیرمجموعه خود را واگذار می کنند.

🔸«برونو لومر» وزیر دارایی فرانسه با بیان اینکه آمریکا نمی‌تواند درباره همکاری تجاری اروپا با ایران تصمیم‌گیری کند، گفت: تحریم‌های واشنگتن علیه ایران فرصتی است تا اروپایی‌ها نهادهای مالی مستقل خاص خود را ایجاد کنند.

🔸سفیر سوئیس در مسکو: با کشورهای دیگر برای ایجاد سامانه‌ جایگزین «سوئیفت» همراه می‌شویم.

🔸قطعات خودرو در صدر لیست واردات/بر اساس آمارهای گمرک، در ۶ ماهه  نخست سال جاری قطعات خودرو همچنان در صدر لیست واردات قرار گرفته است و بر این مبنا، قطعات منفصله با ساخت داخل کمتر از ۳۰ درصد با رقمی نزدیک به ۱ میلیارد دلار نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۸ درصدی را تجربه کرده است.


 

printrating
  نظرات کاربران