جزئیات خبر

اخبار امروز...97/07/11

🔸آغاز گفت‌وگوی وزیر خارجه آلمان با مقامات آمریکا درباره ایران/وزیر خارجه آلمان برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات آمریکا وارد واشنگتن شده است. بحران سوریه و همچنین سرنوشت توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی از موضوعات محوری مذاکرات هایکو ماس خواهد بود.

🔸نایب رییس اتاق ایران و عراق با بیان اینکه بانک مرکزی حق دارد بازگشت ارز حاصل از صادرات را مطالبه کند، گفت: باید بانک‌های ایرانی در عراق را فعال کنیم و دینار را به رسمیت بشناسیم.

🔸خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌ها ممنوع شد/نمایندگان مجلس شورای اسلامی عرضه و فروش ارز خارج از واحدهای مجاز تعیین شده توسط دولت به وسیله اشخاص و واحدهای صنفی را ممنوع کرد.

🔸نمایندگان پارلمان اروپا روز سه شنبه با اکثریت آراء کمک مالی 70 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ترکیه را به خاطر نقض حقوق بشر در این کشور لغو کردند.

🔸بانک مرکزی: سپرده گذاران ارز سود ماهانه می گیرند/سود سپرده های ارزی به صورت اسکناس ارز پرداخت می‌شود.

🔸امروز، جلسه غیر علنی مجلس با جهانگیری درباره مسائل اقتصادی/سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از جلسه غیرعلنی مجلس با حضور معاون اول رئیس جمهور درباره مسائل اقتصادی خبر داد

🔸دبیرکل کانون صرافان ایران درباره علت خرید نکردن صرافان از فروشندگان ارز گفت: از آنجا که هیچ دستورالعملی برای فروش ارز خریداری شده نداریم خریدی صورت نمی گیرد.

🔸رئیس‌جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در می‌سی‌سی‌پی گفت به ملک سلمان هشدار داده که بدون حمایت ارتش آمریکا دو هفته هم در قدرت دوام نخواهد آورد.

🔸رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در آذرماه به بهره برداری می رسد.

🔸رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو پیش بینی کرد تا چند روز آینده کاهش قیمت بیشتری را در بازار شاهد باشیم و این افت بویژه برای خودروهای وارداتی به دلیل نبود تقاضا، بیشتر خواهد بود.


 

printrating
  نظرات کاربران