جزئیات خبر

اخبار امروز ... 97/02/25

- آلمان:
ایران برای اروپا ضرب الاجل 45 تا 60 روزه درخصوص برجام تعیین کرده
آماده ایم مسئولیت اقتصادی بیشتری در ایران بر عهده بگیریم.

- بسته جدید اتحادیه اروپا به ایران 
ارائه بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی به ظریف در بروکسل
انگلیس، فرانسه و آلمان روز سه‌شنبه در بروکسل بسته‌ای از پیشنهادات را به ظریف ارائه خواهند داد. بسته‌ای از پیشنهادات برای حفاظت از اجرای برجام و اطمینان به ایران برای بهره‌مندی از منافع توافق هسته‌ای است.

- چین خرید نفت را دو برابر کرد
 چین با نگرانی از افزایش قیمت نفت به دلیل تحریم‌های احتمالی علیه ایران، خرید نفت خود را دو برابر کرد که بخشی از این خریدها از ایران بوده است.فارس

- مدیرعامل شرکت زیمنس اعلام کرد: دیگر نمی‌توانیم با خروج آمریکا از برجام قرارداد جدیدی را با ایران امضا کنیم اما به قراردادهای فعلی پایبندیم.

- ظریف پیش از دیدار با موگرینی: گرفتن تضمین محور مذاکرات با مقامات اروپایی است.
وزیر امور خارجه دقایقی قبل با حضور در دفتر فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت:تضمین منافع ایران بعد از خروج امریکا از برجام، محور مذاکرات با اروپایی ها است.

 

-  بسته جدید اتحادیه اروپا به ایران: 
ارائه بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی به ظریف در بروکسل
انگلیس، فرانسه و آلمان روز سه‌شنبه در بروکسل بسته‌ای از پیشنهادات را به ظریف ارائه خواهند داد. بسته‌ای از پیشنهادات برای حفاظت از اجرای برجام و اطمینان به ایران برای بهره‌مندی از منافع توافق هسته‌ای است.

- دونالد ترامپ بعد از خروج رسمی هفته پیش از برجام با صدور اطلاعیه‌ای به وزیران خزانه‌داری، خارجه و وزیر انرژی آمریکا دستور داد تا اقدامات لازم برای کاهش "قابل‌ توجه" خرید نفت و محصولات نفتی ایران انجام شود.

- سخنگوی پالایشگاه اصفهان گفت: در صورت کاهش ۱۰ واحدی سهم آب این پالایشگاه، ناچار هستیم تولید محصولات کم اهمیت خود را کاهش داده یا متوقف کنیم.

- مرکز آمار ایران: تورم ٨,١ درصد است
بر اساس اعلام مرکز آمار، درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به فروردین سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای کل کشور ٨,١ درصد است.

- رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: رقم تراکنش‌های USSD بسیار بالا بوده و نجومی محسوب می‌شود و اگر این سرویس حذف شود، درآمد اپراتورها کاهش پیدا می‌کند.

- ریل ذوب‌آهن توسط راه‌آهن تایید شده و به زودی اولین محموله ارسال می‌شود.
میانگین تولید بخش‌های کوره بلند و فولادسازی نشان می‌دهد که امسال می‌توانیم به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن تولید برسیم.

 

-  شرکت‌های آلمانی در ایران می‌مانند.
 شهروندان و فعالان اقتصادی آلمانی اعلام کردند که در ایران می‌مانند، کار می‌کنند و برای تحریم‌های آمریکا آماده ‌می‌شوند.ریچارد گرنل سفیر جدید آمریکا در آلمان ساعاتی پس از خروج ترامپ از توافق ایران‌ در توییتی از آلمانی‌ها خواست فورا کار در ایران را متوقف و از این کشور خارج شوند.
میشل توکوس، رییس اتاق بازرگانی آلمان-ایران در هامبورگ در واکنش به این گستاخی سفیر آمریکا اظهار داشت: ما از این لحظه آماده تحریم‌های آمریکا هستیم و در ایران ‌می‌مانیم./ایبنا


 

printrating
  نظرات کاربران