جزئیات خبر

اخبار امروز ... 97/02/23

- کاهش 800 هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران با تصمیم جدید وزارت نفت/ رایزنی‌های گسترده نظر وزارتخانه را تعدیل کرد.
براساس تصمیم مسئولان ارشد وزارت نفت 27 مخزن نفتی تحت مدیریت مناطق نفتخیز جنوب قرار بود از مدار توسعه وتولید خارج شوند که با برگزاری جلسات متعدد میان شرکت نفت مناطق نفتخیز و وزارت نفت فعلا این تصمیم اصلاح شده است.

 

- وزیر نفت هند امروز گفت بسیار زود است که در مورد تاثیر تحریم‌های آمریکا بر واردات نفت کشورش از ایران پیش‌بینی کرد./ايرنا

- عرضه ۵ محصول جدید شرکت فرابورسی با تایید رنو و بنز 
بورس پرس - مدیرعامل شرکت فرابورسی نفت ایرانول از عرضه ۵ محصول جدید با تاییدیه رنو و بنز به بازار طی ماه های آینده خبر داد.

- رئیس واحد ساخت داخل پالایشگاه اصفهان گفت: این شرکت برای حمایت از کالای ایرانی حدود ۸۰ درصد قطعات مورد نیاز خود را از سازندگان داخلی خریداری کرده است.

- مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: امسال تولید ۲ کاتالیست را در برنامه قرار داده‌ایم که شامل کاتالیست تولید پلی‌اتیلن با گرید pe۱۰۰ با پتروشیمی اراک و کاتالیست تولید پلی‌پروپیلن است.

- رئیس هیات عامل ایمیدرو از نهایی شدن طرح جامع زغالسنگ پس از بازنگری و بررسی های متعدد خبر داد.

- در سال ۱۴۰۰ به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن خواهیم رسید که در بهترین حالت ۷۰ درصد از این ظرفیت تولید خواهد شد. در زمینه کنسانتره هم در ۱۴۰۴ حدود ۹ میلیون تن کمبود خواهیم داشت.

- عبده تبریزی گفت : با توجه به این اتفاق، باید منتظر بود و دید که اروپایی‌ها در مقابل این نوع خروج مقاومتی می‌کنند. وی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین راهکار مقابله اروپایی‌ها برای ادامه‌دار شدن تجارت با ایران و دورزدن تحریم‌های جدید پولی و مالی آمریکا علیه ایران، تاسیس بانکی دولتی و انجام ارتباطات بانکی از طریق آن است.

 

- بانک مرکزی اعلام کرد:
ممنوعیت دریافت سود توسط دستگاهها
بانکها و بیمه‌ها مستثنی شدند
بانکها، شرکتهای بیمه دولتی، سازمان بورس، صندوق‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و دستگاه‌های ماذون از مقام معظم رهبری مجاز به دریافت سود از حساب‌های بانکی مفتوح در بانکها هستند

 

-  پیش بینی نفت ۱۰۰ دلاری تا سال آینده
تحلیلگران در بانک امریکا مریل لینچ انتظار دارند قیمت نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۹ برسد. اختلال در میزان عرضه از سوی ایران ممکن است اوپک را ناگزیر کند در سطح تولیدش که انتظار می رفت تا پایان امسال تحت توافق نفتی میان کشورهای اوپک و غیراوپک محدود بماند، تغییراتی صورت دهد و شرکتهای حفاری شیل آمریکا را نیز به تولید بالاتر تشویق کند./ایسنا 

 

- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از ورود ابزارهای نوین از جمله اوراق اجاره سهام به بازار سرمایه در سال جاری خبر داد. دکتر شاپور محمدی گفت: ابزارهایی که تاکنون در کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار نهایی شده و برای بازار سرمایه جدید است، شامل اوراق وکالت، اوراق منفعت و  اوراق اجاره سهام  می شود.

- موافقت بانک مرکزی با اولویت ارز گردشگری
بانک مرکزی درحالی ۳۳ اولویت ارزی را تعیین کرده که گردشگری را با وجود تعاملات ارزی در بازار جهانی، از این فهرست جا انداخته است.

- رییس کل بانک مرکزی گفت: در مدت یک ماه از اجرای سیاست های جدید ارزی، حجم ۷ میلیارد دلار تخصیص ارز برای ورادات کشور و معادل ۴ میلیارد دلار تامین ارز برای ورادات انجام شده است.

- حسن روحانی با اشاره به اینکه این کشور کاملا به تعهدات خود پایبند بوده است، گفت: "اگر پنج کشور طرف برجام به تعهدات خود عمل کنند، و به ایران تضمین دهند که منافع ایران با ادامه برجام، تضمین می‌شود، این توافق باقی می‌ماند."

- زنگنه: توتال هنوز چیزی در رابطه با خروج از پارس جنوبی اعلام نکرده است.


 

printrating
  نظرات کاربران