جزئیات خبر

اخبار امروز ... 97/02/22

- مقابله فرانسه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران
به دنبال کنار کشیدن واشنگتن از توافق هسته‌ای با ایران، فرانسه وعده داد با خطر تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های فرانسوی که در این کشور به تجارت مشغولند مقابله کند.

- بانک صادرات با فروش ٤١١ رقبه از املاک مازادش در سال ٩٦، تعداد املاک مازاد فروش رفته طی ٣ سال اخیر را به ٦٦١ رقبه رساند .

- شرکت غول انرژی «سی ان پی سی» چین اعلام کرد اگر توتال فرانسه از ترس تحریم ها قصد عزیمت از میدان پارس جنوبی را داشته باشد، این کشور آمادگی خرید تمام سهام آن را خواهد داشت

- ذخایر ارزی افزایش می‌یابد/ پیش‌بینی رشد ۴ درصدی اقتصاد
طبق پیش بینی صندوق بین المللی پول ذخایر ارزی ایران با افزایش نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۰۸.۴ میلیارد دلار خواهد رسید؛ در عین حال اقتصاد ایران امسال رشد ۴ درصدی و تورم ۱۲.۱ درصدی را نیز تجربه می‌کند.ایبنا

- دو شرکت‌ بزرگ کشتیرانی در همکاری با ایران بازنگری می‌کنند
دو شرکت بزرگ کشتیرانی جهان، مائرسک لاین و ام‌اس‌سی اعلام کردند که پس از اعلام خروج آمریکا از برجام در همکاری خود با ایران بازنگری می‌کنند.

- وزرای خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس سه شنبه این هفته در خصوص نحوه تداوم برجام و حضور شرکت های اروپایی در ایران تشکیل جلسه مس دهند.

- رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به قطعه‌سازان از حدود یک هفته پیش آغاز شد.

 

-  چین با ترس توتال از تحریم ها آماده جایگزینی کامل در ایران است.
ایبنا - شرکت غول انرژی «سی ان پی سی» چین اعلام کرد اگر توتال فرانسه از ترس تحریم ها قصد عزیمت از میدان پارس جنوبی را داشته باشد، این کشور آمادگی خرید تمام سهام آن را خواهد داشت.

 

- اتحادیه اروپا در بیانیه ای می گوید مادامیکه ایران به تعهدات هسته ای خود پایبند بماند، ادامه رفع تحریمها علیه ایران را تضمین می کند- بانک مرکزی اعلام کرد: از زمان ابلاغ سیاست جدید ارزی تا ۱۸ اردیبهشت ماه، در مجموع معادل بیش از ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار ارز به نرخ معادل ۴۲۰۰ تومان برای تامین نیازهای کشور تخصیص داده شده است. ب- سنای کانادا با لایحه تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران مخالفت کرد.- رویترز: مشتریان نفتی ایران در اروپا به خرید ادامه می دهند.


خبرگزاری رویترز روز جمعه از لندن گزارش داد: شرکت های نفتی اروپایی حتی با وجود تهدید آمریکا به اعمال تحریم های جدید، همچنان از ایران نفت خریداری می کنند./ ایرنا- رایزنی با سفارتخانه‌های خارجی برای پرداخت ریالی بهای صدور ویزا


بانک مرکزی از طریق وزارت امور خارجه در حال رایزنی با سفارتخانه‌های خارجی است تا متقاضیان دریافت و تمدید ویزا به جای پرداخت  ارز معادل ریالی آن را پرداخت کنند و معادل ارزی آن توسط یک بانک ایرانی به حساب آنها منتقل شود./فارس- ایرباس اعلام کرد تا قبل از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران (تا ۹۰ یا ۱۸۰ روز آینده) هواپیماهای بیشتری تا جایی که امکان دارد تحویل هما می‌دهد.


 

-تماس‌های تلفنی جداگانه وزرای خارجه ژاپن و نروژ با ظریف
وزیران امور خارجه ژاپن و نروژ در تماس‌های تلفنی جداگانه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود ضمن حمایت از تداوم برجام، بر لزوم بهره مندی ایران از منافع این توافق تاکید کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان هم ضرورت ارائه تضمین از سوی دیگر طرف‌های این توافق برای دستیابی ایران به منافعش از برجام را مورد تاکید قرار داد.


 

printrating
  نظرات کاربران