جزئیات خبر

اخبار امروز ... 97/01/26

- صادرات #نفت ایران به کره جنوبی ۴۰ درصد کاهش یافت 
آمارهای گمرکی نشان می دهد که واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال حدود ۴۰ درصد کاهش یافته که ناشی از کاهش تقاضای شرکت های کره ای برای خرید نفت ایران بوده است. /تسنیم

 

-  ورود سازمان بازرسی به موضوع گرانی خودرو‌
رییس سازمان بازرسی کشور گفت: سازمان بازرسی به موضوع گرانی خودرو‌ها ورود کرده است.
وی با تاکید بر اینکه گرانی خودرو‌های داخلی و خارجی را بشدت پیگیری می‌کنیم، افزود: اقداماتی برای جلوگیری از گرانی خودرو در دست انجام است.
قاضی سراج ادامه داد: در این هفته با مسئولان عالی جلسه‌ای برگزار می‌شود تا بتوانیم جلوی گرانی خودرو‌ها را بگیریم.

 

- بزرگترین پالایشگاه لهستان مشتری نفت ایران شد.
بزرگترین پالایشگاه لهستان اعلام کرد ۱۳۰ هزار تن نفت خام ایران به بندر گدانسک در دریای بالتیک رسیده است.

- ارتقاء رتبه ایران درمیان صادرکنندگان گاز
با صادرات گاز ایران به بغداد ایران در میان کشورهای صادرکننده گاز به رتبه ۱۵ رسید و افزایش صادرات گاز به این کشور رتبه ایران را باز هم ارتقا خواهد یافت.

- طبق اعلام بانک مرکزی رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم سال قبل (۱۰۰=۱۳۹۰) با نفت ۱ درصد و بدون نفت ۳.۶ درصد اعلام شده است .

- رییس مرکز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران می گوید: بانک های سوئدی یا سهامدار آمریکایی دارند یا در بورس آمریکا هستند و به همین دلیل نگرانی هایی از بابت همکاری با بانک های ایرانی دارند.

-دبیرکل اوپک گفت، با وجود اینکه مازاد عرضه نفت در بازار جهانی تا ماه سپتامبر برطرف خواهد شد، اوپک و متحدانش در آستانه تمدید توافق کاهش تولید در سال ۲۰۱۹ هستند

- بانک جهانی پیش‌بینی کرد ذخایر نفتی ایران ۱۵۵ سال دیگر دوام می‌آورد که ۷۵ سال بیشتر از طول عمر ذخایر نفتی عربستان است.

 

- قیمت پایه محصولات پتروشیمی با دلار 4200 تومانی اعلام شد/کاهش قیمتها در اغلب محصولات

- پرداخت بدهی 2.5 میلیارد دلاری شرکت هندی به ایران
جهان انرژی در 24 ساعت گذشته، شاهد تحولات گوناگونی از جمله پرداخت بدهی 2.5 میلیارد دلاری پیشین شرکت اساراویل به ایران، موفقیت اوپک در کاهش سطح ذخایر جهانی نفت، تمرکز اوپک بر سرمایه گذاری، واردات نفت چین در چند قدمی رکورد و افزایش برآورد اوپک از رشد عرضه نفت کشورهای رقیب و تقاضای جهانی نفت بوده است.

- مدیرعامل جدید هلدینگ خلیج فارس گفت:
برنامه‌های هلدینگ خلیج فارس، انجام پروژه های سودآور است
سیاست اصلی هلدینگ خلیج فارس، اقتصادی کارکردن است و همه پروژه ها باید سودآور باشد. در بازار سرمایه حضور داریم معنا ندارد که زیان‌ده باشیم زیرا در این صورت این به زیان سهامداران نیزخواهد بود.

- آژانس بین المللی انرژی با اشاره به رشد اخیر قیمت نفت در بازارهای جهانی اعلام کرد: افزایش تنش ها در سوریه ممکن است موجب صعود پایدار قیمت نفت نشود.

- «جهانگیری» در جلسه بررسی مسایل اقتصادی و ارزی:
 دولت به دنبال پايه ريزی نظام ارزی جديد است.
مابه‌التفاوت قیمت ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و دارو در سریع‌ترین زمان تأمین خواهد شد.

- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در نیمه دوم سال، نرخ  مالیات بر عمکرد بنگاه‌ها را از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش خواهیم داد.

 


 

printrating
  نظرات کاربران