جزئیات خبر

اخبار امروز ... 97/01/22

- مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام: تک نرخی شدن ارز تاثیری بر بازار نهاده های دامی ندارد .

- ارزش بیت‌کوین به‌دلیل نزدیک شدن آخرین فرصت برای پر کردن فرم مالیات مرتبط با بیت‌کوین در آمریکا ظرف ۲ ساعت با بیش از ۶ درصد کاهش به کمتر از ۷ هزار دلار سقوط کرد./CNN

- آرامکوی سعودی و توتال قرارداد ۵ میلیارد دلاری امضا کردند.
مهر - به نقل از روزنامه عکاظ عربستان، در قالب امضای این قرارداد، قرار است یک مجتمع بزرگ پتروشیمی در پالایشگاه ساتورپ در منطقه «الجبیل» در شرق عربستان با ظرفیت پالایش روزانه ۴۴۰ هزار بشکه ساخته شود.

- صادرات ایران به روسیه 30 درصد افزایش یافت
ایرنا - رایزن بازرگانی ایران و روسیه گفت: براساس آمار گمرک روسیه، میزان صادرات ایران به روسیه در سال 2017 نسبت به سال 2016، 30 درصد افزایش یافته و از 303 به 392 میلیارد دلار رسیده است.

- عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با توجه با اقدام دولت در تک نرخی کردن دلار و کاهش قیمت قابل توجه آن، قیمت خودروهای وارداتی به میزان زیادی باید کاهش یابد.

 

سیف: احتمال تغییر ارز از دلار به یورو جدی است.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: تغییر ارز از  دلار به یورو جدی است و طرح آن به زودی در هیئت دولت تصویب می‌شود. 
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص احتمال تغییر ارز از دلار به یورو در معاملات گفت: تغییر ارز از  دلار به یورو جدی است و طرح آن به زودی در هیئت دولت تصویب می‌شود. وی افزود:  اقدات صورت گرفته در بازار ارز طبق اطلاعات جسته گریخته‌ای که داشتیم آثار مثبتی داشته است.

 

- خط اعتباری #بانک ایران و اروپا به ارزش۳۰ میلیون یورو
 مدیراموربین الملل بانک توسعه صادرات اعلام کرد:بدنبال انعقادقرارداد تامین مالی کوتاه مدت(ریفاینانس)بصورت مستقیم بابانک تجارتی ایران واروپا هامبورگ (Eihbank)،مبلغ ۳۰ میلیون یورو به این بانک تخصیص یافت./ایبنا

 

- رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت در خصوص مدیریت بازار ارز، تأکید کرد که در چارچوب سیاست اخیر ارزی دولت،‌قیمت کالاهای اساسی و دارو افزایشی نخواهد یافت و دولت همه پیش‌بینی لازم را برای حمایت از حفظ قیمت این کالاها انجام داده است.  /فارس

- رئیس شرکت لوک اویل روسیه گفت: انتظار می رود این شرکت در سه تا چهار ماه آینده برای توسعه برخی میدان های نفتی با ایران قرارداد ببندد.

- مدیراموربین الملل بانک توسعه صادرات اعلام کرد:بدنبال انعقادقرارداد تامین مالی کوتاه مدت(ریفاینانس)بصورت مستقیم بابانک تجارتی ایران واروپا هامبورگ (Eihbank)،مبلغ ۳۰ میلیون یورو به این بانک تخصیص یافت.

- به نقل از رویترز، فیت بیرول، مدیر آژانس بین المللی انرژی گفت، با توجه به کاهش تولید اوپک و روسیه و در حالی که تولید نفت از میادین سالخورده همچنان ادامه دارد، عرضه جهانی نفت همچنان مایه نگرانی است.

-در حالی که تا دو روز گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن به دلیل کاهش میزان معاملات مسکن، به کمتر از ۶۰ هزار تومان رسیده بود، امروز با رشدی چشمگیر،اوراق تسه ۶۰ هزار تومانی، ۷۷ هزار تومان فروش رفت./مهر


 

printrating
  نظرات کاربران