جزئیات خبر

اخبار امروز ... 97/01/21

- رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از تقدیم طرح دو فوریتی کاهش تعرفه خودروهای وارداتی به هیئت رییسه و زمان تقریبی بررسی در صحن خبر داد.

- دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام کرد که طرح کاهش مالیاتی ترامپ کسری بودجه سال ۲۰۱۸ این کشور را ۲۰ درصد افزایش می دهد. این رقم در سال ۲۰۲۷ با تولید ناخالص داخلی آمریکا برابر خواهد شد.

- سیف: به رهبری پیشنهاد کردیم یورو جایگزین دلار شود
رئیس کل بانک مرکزی گفت که پیشنهاد جایگزینی یورو با دلار را با رهبری مطرح کردم و ایشان نیز استقبال کردند.

- رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:بانک مرکزی به زودی اطلاعیه ارزی منتشر می‌کند

- رئیس جمهور چین وعده داده است تا اقتصاد این کشور را بازتر و آزادتر کرده و تعرفه‌های واردات را کاهش دهد.

- زمزمه ممنوعیت کشت برخی از محصولات به دلیل بحران آب
با جدی شدن کم آبی و کاهش بیش از ۵۰ درصدی بارش در کشور وزیر نیرو در با قطعیت اعلام کرد که بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی با محدودیت‌هایی روبرو خواهد شد.

 

-  سامانه نیما 
تمام صادرکنندگان موظفند ارز حاصل از صادرات را به جز مواردی که صرف واردات توسط خود، بازپرداخت بدهی ارزی و یا سپرده گذاری می کنند، از طریق سامانه نیما به بانک ها و صرافی های مجاز بفروشند.

 

- رکورد جدید ذوب آهن با صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری
بورس پرس - شرکت ذوب آهن از قول احسان دشتیانه معاون بازاریابی و فروش اعلام کرد: سال گذشته حدود 54 درصد از تولیدات شرکت معادل یک میلیون و 150هزار تن به ارزش ۵۰۰میلیون دلار صادر شده که رکورد جدیدی بشمار می رود.

- سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام عدم اجازه افزایش قابل توجه در محصولات دارویی گفت: صنعت دارو بیش از ظرفیت توسعه پیدا کرده و تنها راه نجات آن صادرات مازاد ظرفیت است.

- دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه روسیه در گام اول پول این کشور را زمین زد و اکنون پس لرزه آن بورس مسکو را فرو ریخت.

- رئیس جمهور چین وعده داد تعرفه‌های وارداتی محصولاتی چون خودرو را کاهش دهد، بورس‌های آسیایی و آمریکا روندی صعودی در پیش گرفتند.

- بدلیل افزایش قیمت ؛ 
چین خرید نفت از عربستان را کاهش می دهد.


 

printrating
  نظرات کاربران