جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/11/30

-  ضوابط ناظر بر انتشار_اوراق_رهنی ابلاغ شد
انک مرکزی در بخشنامه‌ای «ضوابط ناظر بر انتشار اوراق رهنی توسط موسسات اعتباری» را به بانک‌ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرد.
با تصویب شورای پول و اعتبار، بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند پس از ارائه گزارش توجیهی و اخذ مجوز از بانک مرکزی اوراق رهنی مسکن منتشر کنند.

 

- احتمال بازگشت ایران به فهرست سیاه FATF
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تشریح احتمال بازگشت ایران به فهرست سیاه پولشویی گفت: مادامی که خواسته ها و شرایط غربی ها ایجاد نشود با اهرمی چون FATF بر ایران فشار وارد می کنند.

- معاون ذوب آهن اصفهان از درخواست این مجموعه از کمیسیون تلفیق مجلس برای اختصاص ۱۴۰ میلیون یورو اعتبار برای تولید ریل ملی خبر داد.

- مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: در دو سال گذشته تراز تجاری کشور مثبت شده و امسال هم تصور می شود با توجه به افزایش قیمت ارز صادرات از سال گذشته بیشتر می شود، ولی ممکن است تراز تجاری به دلیل واردات بیشتر، منفی شود.

- قیمت نفت برنت پس از افزایش بیش از ۳ درصدی در جلسه قبل، امروز هم ۴۶ سنت معادل ۰.۷ درصد رشد داشت و به ۶۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.

- معاون وزیر صنعت گفت: قرارداد پژو با ایران خودرو در حال اجرا است و مشتریان از محصولات آن استفاده می کنند.تعداد تولید خودروهای پژو ۲۰۰۸ تا کنون ۱۵۰۰ دستگاه بوده و خط تولید این خودرو متوقف نیست.

 

-  رئیس اتحادیه #آهن‌فروشان اعلام کرد؛ احتمال افزایش قیمت #فولاد
رئیس اتحادیه آهن‌فروشان با اشاره به احتمال افزایش قیمت فولاد در سال آینده، گفت: بهبود بازار مسکن و رونق این بازار در ماه‌های اخیر احتمالا در سال آینده ساخت وساز افزایش یابد و این امر نیز موجب مصرف فولاد و آهن در نتیجه افزایش قیمت این محصول در بازارهای داخلی خواهد شد./بورس ۲۴

 

- با مجوز مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صورت می گیرد؛
تأمین مالی 700 میلیارد تومانی #ایران خودرو با انتشار اوراق مرابحه
 با ابلاغیه جدید، شرکت های هلدینگ و سرمایه گذاری امکان بیشتری برای تأمین مالی از طریق بازار بدهی خواهند داشت و با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از دارایی شرکت ها را سرمایه گذاری های بلند مدت آن ها در سهام شرکت های بورسی و فرابورسی تشکیل می دهد ظرفیت بیشتری برای استفاده از دارایی های شرکت ها به عنوان دارایی مبنای انتشار اوراق در دسترس خواهد بود.

 

-بانک مرکزی با صدور اطلاعیه درباره انتشار اخباری در خصوص فروش ارزی اینترنتی اعلام کرد: تاکنون بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزینه و اینترنتی از سوی بانک‌مرکزی به عنوان ارز رسمی معرفی نشده‌اند و این بانک هیچ گونه فعالیت و مشارکتی در خرید و فروش این ارزها ندارد.

 

- حمایت عربستان از افزایش قیمت نفت به ۷۰ دلار
تسنیم - وزیر انرژی عربستان که قبلا از نفت ۶۰ دلاری ابراز رضایت می کرد، اکنون نفت ۷۰ دلاری را به عنوان رقمی می داند که قیمت نفت باید مورد معامله قرار گیرد.


 

printrating
  نظرات کاربران