جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/11/23

- ایران و هند موافقت‌نامه‌ای به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه بندر چابهار با هدف تقویت ارتباطات منطقه‌ای و تشویق به روابط و خدمات دریایی بیشتر بین دو کشور را به امضا رساندند. 

- کارگروه تنظیم بازار با اعلام محاسبه قیمت خوراک بین مجتمعی با ارز مبادله ای، فروش استایرن مونومر پتروشیمی پارس با قیمت ارز آزاد را به صنایع پایین دستی غیر قانونی اعلام کرد.

- رییس هیات مدیره انجمن صنعت سیمان:
ظرفیت تولید سیمان به ۸۲ میلیون تن رسید اما ۶۰ درصد فعال است.


- بر اساس آمارهای تجارت خارجی در 10 ماهه  منتهی به دی ماه سال جاری تراز تجارت خارجی کشور منفی 5.8 میلیارد دلار بوده است. بر این اساس میزان واردات 42 میلیارد دلار و میزان صادرات 37 میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که تراز تجارت خارجی کشور در مدت مشابه سال قبل مثبت 1.3 میلیارد دلار بوده است./تسنیم

 

- مشخصات خریداران ارز به سازمان امور مالیاتی ارسال شد.
رییس کل بانک مرکزی در نامه ای به رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ضمن معرفي خریداران عمده ارز به همراه میزان دلار خریداری شده از ابتدای سال جاری تا ۱۷ دی ماه، خواستار رسیدگی به مبادلات این اشخاص و اقدام لازم در خصوص وصول مالیات‌های متعلقه شد./بانک مرکزی 

 

-  افزایش قیمت #نفت اکنون به 2 درصد رسیده است. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در حال حاضر به ترتیب در سطح 63.9 دلار و 60.4 دلار در هر #بشکه قرار دارد.

 

- مدیرعامل شرکت نفت ایرانول 
 چهار محصول جدید ایرانول بزودی به بازار عرضه می شود.

- رییس صندوق بین المللی پول می گوید سقوط شاخص های مالی و قیمت مواد خام در دو هفته گذشته یک اصلاح لازم بوده و نباید نگران آن بود زیرا شاخص های بنیادی اقتصاد جهان مستحکم هستند.

- همتی اعلام کرد؛ فرصت بیمه ها تا سال ۲۰۲۱ برای تطبیق با IFRS/نگرانی از بابت اجرای این استاندارد نداریم زیرا تا سال ۲۰۲۱ برای آن فرصت داریم .

- در ۱۰ ماهه سال جاری صورت گرفت؛ افزایش ۲۵ درصدی عرضه محصولات فولاد مبارکه به بازار داخلی

- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از افتتاح حساب نزد بانک های عمان، روسیه، اتریش، قطر، سوئیس و نیز شعبه فرانکفورت بانک سپه در ماه های اخیر خبر داد.

 

-  فرصت بیمه ها تا سال ۲۰۲۱ برای تطبیق با IFRS
ایبنا - رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه کمیته مشترکی برای تطبیق صورت های مالی شرکت های بیمه با استاندارد IFRS تشکیل شده، گفت: نگرانی از بابت اجرای این استاندارد نداریم زیرا تا سال ۲۰۲۱ برای آن فرصت داریم. 


 

printrating
  نظرات کاربران