جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/11/18

- طبق جدیدترین آمار بانک مرکزی؛ نقدینگی به هزار و ۲۵۳ هزار میلیارد تومان رسید.

- رئیس انجمن واردکنندگان خودرو:
مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو ابطال شد/پیش بینی کاهش ۴۰ درصدی قیمت

- داره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد میانگین تولید روزانه نفت آمریکا در سه ماه چهارم سال جاری میلادی به ۱۱ میلیون و ۴۰ هزار بشکه می‌رسد. این نهاد پیش از این انتظار داشت تولید نفت آمریکا در سه ماه چهارم ۲۰۱۹ به این رقم برسد./رویترز

- معاون وزیر صنعت با اعلام افزایش تولید 24 درصدی تولیدات خودرو در 10 ماه ، از ورود 4 محصول مشترک ایران و شرکت های خارجی و احتمال افزایش قیمت ها در سال آینده خبر داد.

- دکتر حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس تهران بیان کرد: بورس تهران برای میزبانی شرکت های زیر مجموعه بانک ها، بنیادها و صندوق های بازنشستگی، آمادگی دارد.

- دولت جدید آلمان اعلام کرد از اجرای کامل توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند /فارس

 

- روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار ، اعلام کرد :
نامه منتشر شده مبنی بر واگذاری بلوک ایران خودرو جعلی است و اداره نظارت بر ناشران بورسی این سازمان، هیچ نامه ای در  این خصوص دریافت نکرده است.

 

- رئیس کل بانک مرکزی از تلاش این بانک برای کنترل و کاهش نوسانات نرخ ارز خبر داد و اعلام کرد: اوراق مشارکت ارزی ظرف دو هفته آینده منتشر می شود.

-توافق وزارت صمت و محیط زیست برای فعالیت در آنومالی D۱۹
ماین نیوز - مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی چادرملو از توافق بین سازمان محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای فعالیت در آنومالی D19 خبر داد.

- رنو فرانسه اوایل سال آینده فعالیت جدید را در ایران آغاز می کند و به‌نظر می‌رسد ایران خودرو و سایپا در این پروژه یا به‌واسطه قراردادی دیگر، مشارکت جدیدی را با این شرکت از سر خواهند گرفت.

- مدیرعامل توتال : با مقامات فرانسوی و اروپایی برای حمایت از سرمایه گذاری در ایران رایزنی می کنیم.

- دبیر انجمن تخصصی قطعه سازان خودرو با اشاره به افزایش تا ۴۰ درصدی قیمت مواد مورد نیاز صنعت قطعه سازی گفت: قیمت قطعات خودرو باید با توجه به رشد نرخ ارز و مواد اولیه ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

- اداره اطلاعات انرژی آمریکا: تولید نفت آمریکا امسال از مرز ۱۱ میلیون بشکه عبور می‌کند.

 

 موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق رهنی مسکن 
تسنیم - شورای پول و اعتبار با توجه به ماده ۱۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، ضوابط ناظر بر انتشار اوراق رهنی توسط بانک ها و موسسات اعتباری را در ۱۰ ماده تصویب کرد. 

 

 

 


 

printrating
  نظرات کاربران