جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/10/16

- تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان: تحریم‌های غیرهسته‌ای بیشتری علیه ایران در راه است/باشگاه خبرنگاران

- تامین ۹۰ درصد منابع مالی توسط بانک‌ها/پیش‌بینی رشد ۷ درصدی برای امسال
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ثابت بودن صادرات نفت در سال‌جاری، پیش بینی تحقق رشد میانگین هفت درصدی اقتصاد کشور در سال جاری را، به لحاظ عدم تاثیر پذیری آن از افزایش صادرات نفت، ارزشمند و مهم توصیف کرد.

- رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده گفت: مجلس به افزایش قیمت رای نمی دهد حتی اگر از طریق دو نرخی شدن بنزین باشد.

- دلار ارزان شد/ صراف‌ها: کاهش قیمت ادامه دارد.

- ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا: 
توافق هسته‌ای باید همانطور که هست به طور کامل اجرا شود و از دید ما نیازی به بازنگری در آن نیست/اقتصاد آنلاین

 

- رشد ۱۲ درصدی تولید سایپا در ماه قبل

- شورای امنیت سازمان ملل با درخواست آمریکا برای ورود به مسائل اخیر ایران مخالفت کرد.

- سهام عدالت تا آخر سال قابل خریدو فروش می شود.
رئیس جمهوری دیروز در جلسه ای که با کمیسیون اقتصادی مجلس داشت دستور داد ظرف چند هفته آینده لایحه آزاد سازی سهام عدالت به مجلس ارسال شود.

 - ذوب آهن اصفهان تبدیل به پیمانکار می‌شود/ در شش ماه نخست امسال سود عملیاتی داشتیم.

🔸دورجدید محدودیت‌ بانکی علیه ایران/انسداد حساب شرکتهای بزرگ در چین
اگرچه چندی پیش چین، حساب دانشجویان ایرانی را مسدود کرده بود؛ اکنون بانک‌های این کشور، در تازه‌ترین اقدام حساب شرکتهای فعال ایرانی با سابقه بالا در شهرهای مختلف این کشور را بسته است.

- گمرگ اعلام کرد:
آمار صادرات خودرو تولید داخل با ارسال سه پژو ۲۰۰۸ به فرانسه

- قیمت نفت به دلیل فروکش مسائل ایران و دو عامل دیگر کاهش یافت.

 

- خرید صبا فولاد خلیج فارس توسط فولاد مبارکه 
همزمان با افتتاح قریب الوقوع بزرگترین واحد بریکت سازی گرم کشور به ظرفیت یک میلیون و پانصد هزار تن در فاز اول در فولاد صبا خلیج فارس،  شنیده ها حاکی از  قصد خرید این شرکت توسط فولاد مبارکه به گوش میرسد.
صبا فولاد خلیج فارس در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در بندرعباس واقع شده و یکی از  مزیت دار ترین مناطق برای تولید فولاد به دلیل در دسترس بودن آب، برق، گاز، ریل، بندر  و تامین سنگ آهن از معدن گل گهر و یا از خارج از کشور میباشد. در صورت توافق بین صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان مالک صبا فولاد ، فولاد مبارکه روند تکمیل زنجیره ارزش افزوده فولاد را با تصاحب این شرکت توسعه میدهد./پلنر

  

printrating
  نظرات کاربران