جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/10/02

- رویکرد تازه در صادرات نفت خام ایران/ پالایشگاه ماریان در برزیل احداث می‌شود
فارس - ایران و برزیل توافق کردند تا با ساخت پالایشگاه نفت خامی به نام ماریان اقدام به پالایش نفت خام سنگین ایران در این کشور کنند.

 

-  اوپک‌ به فکر خروج از توافق کاهش تولید افتاد 
رویترز، دو منبع آگاه در اوپک گفتند، این سازمان کار بر روی طرح هایی برای خروج از توافق کاهش تولید را آغاز کرده است. این نشان می دهد که تولید کنندگان #نفت حداقل به صورت تئوریک در حال بررسی پایان دادن به کاهش تولیدهای خود هستند.

- معاون بانک مرکزی اعلام کرد:
نهایی شدن سیاست دریافت کارمزدها تا پایان سال جاری

- افزایش تولید پلیمر در مجتمع های مسیر خط لوله اتیلن غرب
ارسال اتیلن به خط لوله اتیلن غرب ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته و افزون برافزایش تولید پلیمرها با گریدهای متنوع واحد‌های پتروشیمی نیز همگی نسبت به سال گذشته با رکورد بالاتری تولید کردند.

- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد؛
خریدوفروش "بیت‌کوین" در کارگزاری‌ها تخلف است
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص بیت‌‌کوین " گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار در حال بررسی وضعیت بیت‌کوین برای ورود به اقتصاد کشور است و هنوز در این مورد به نتیجه نرسیده است؛ بنابراین اگر کارگزاری‌ها اقدام به خرید و فروش محصولات کنند، تخلف کرده‌اند."

- معاون بانک مرکزی اعلام کرد:
نهایی شدن سیاست دریافت کارمزدها تا پایان سال جاری
معاون بانک مرکزی از نهایی شدن سیاست دریافت کارمزد تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: سیاست اجرا، در سال جاری جمع بندی می شود؛ ولی زمان اجرای آن، بستگی به سیاست های سال آینده دارد.

 

- مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پروژه پردیس ۳بیش از یکماه است که تولید تجاری خود را آغاز و اولین کشتی برای صادرات درحال بارگیری است و پتروشیمی کاوه نیز درحال راه اندازی اصلی و احیای کاتالیست است و تا پایان سال پتروشیمی کاوه یعنی بزرگترین تولید کننده متانول جهان با تولید روزانه ۷هزار تن به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین #پتروشیمی مرجان نیز در حال راه اندازی اولیه است و بزودی به تولید می‌رسد./پتروتحلیل 

 


 

printrating
  نظرات کاربران