جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/07/19

- تماس تلفنی بوریس جانسون با تیلرسون درباره برجام
 وزیر خارجه انگلیس بعد از گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه آمریکا نیز درباره برجام تلفنی رایزنی، و بر حمایت لندن از برجام مجددا تاکید کرد.
جانسون  همچنین گفته؛ علیرغم اینکه دیگر رفتارهای ایران تغییری نکرده اما ما معتقدیم که توافق هسته‌ای جهان را به مکان امن تری تبدیل کرده است./فارس 

 

- رایزنی نخست وزیر و وزیر امور خارجه #انگلیس درباره #برجام؛
«ترزا می» نخست وزیر انگلیس در گفت وگویی تلفنی با ترامپ بر تعهد لندن به توافق هسته ای با ایران تاکید کرد
همچنین بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس ضمن تاکید بر تعهد لندن به حفظ برجام، در این باره با ظریف و تیلرسون تلفنی گفت و گو کرد.

- لیزینگ پارسیان ۱۳۰ میلیارد تومانی با پلاک ۵۱۷ در بورس درج نماد و آماده #عرضه_اولیه ۱۰ درصد سهام شد.

- بر اساس جدیدترین برآورد صندوق بین‌المللی پول
اقتصاد ایران 12.5 درصد رشد کرد/نرخ بیکاری به 12.5 درصد رسید.

- بازگشایی فاینانس یک میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی ایران
مديرعامل شركت گسترش نفت و گاز پارسيان، اعلام کرد: هلدینگ گسترش نفت و گاز پارسيان موفق به جذب دو فاینانس در مجموع به ارزش حدود یک میلیارد دلار از موسسات مالی ژاپن و اروپا شده است./اپیک

- براساس تازه‌ترین رتبه‌بندی شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) از سوی نشریه معتبر نیلسون ریپورت، شرکت #به_پرداخت_ملت برای چندمین سال متوالی جایگاه نخست را در میان شرکت‌های ایرانی و رتبه اول خاورمیانه را در سال ۲۰۱۶ به خود اختصاص داد/دنیای اقتصاد

- مدیرعامل رنو فرانسه که از احتمال تعلیق فعالیت در ایران درصورت تحریم های جدید آمریکا خبر داده بود با اعلام برنامه ۶ ساله گفت: رنو ایران را ترک نخواهد کرد و برای این کشور برنامه ریزی بلندمدت و جدی دارد.

- خاهن با شرکت ایتالیایی و ایران خودرو قرارداد بست.

 

- ترامپ برجام را به شرط نظارت بیشتر بر ایران حفظ می کند.
بلومبرگ به نقل از چند مقام آمریکایی خبر داد که دونالد ترامپ احتمالاً در راهبرد جدید خود در قبال ایران، توافق هسته‌ای را حفظ خواهد کرد اما خواستار نظارتی سخت‌گیرانه‌تر در مورد پایبندی ایران به این توافق خواهد شد.

 

- بازگشایی فاینانس یک میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی ایران 
اتحادیه صنایع پایین دستی پتروشیمی - مدیرعامل شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان، اعلام کرد: هلدینگ گسترش نفت و گاز پارسیان موفق به جذب دو فاینانس در مجموع به ارزش حدود یک میلیارد دلار از موسسات مالی ژاپن و اروپا شده است. 

 

- مدیرعامل گسترش نفت و گاز پارسیان اعلام کرد: این هلدینگ موفق به جذب دو فاینانس در مجموع به ارزش حدود یک میلیارد دلار از موسسات مالی ژاپن و اروپا شده است.

- تحلیل رسانه آمریکایی از بورس ایران و نقش 3 صنعت
سی ان بی سی در تحلیلی اعلام کرد: بازار سهام ایران مدیون افزایش قیمت کالاهای جهانی و رشد سه صنعت است.

- صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش با عقب‌نشینی ۵ دلاری از پیش‌بینی قبلی اعلام کرد قیمت نفت امسال و سال آینده در محدوده ۵۰ دلار معامله می‌شود.(فارس)

- نخستین قرارداد ‌LNG شناور با نروژی‌ها امضا می‌شود/ نگرانی از تهدیدات ترامپ وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از برنامه‌ریزی برای تولید روزانه 6 میلیون بشکه نفت تا پایان برنامه هفتم خبر داد و گفت: نخستین قرارداد احداث FLNG در صنعت نفت ایران با ظرفیت نیم میلیون تن به زودی با شرکتی نروژی امضا می‎شود.

- قرارداد همکاری مشترک واگن سازی پلور سبز با واگن ساز معتبر اروپایی برای بومی سازی جدیدترین تولیدات ریلی امضا شد. بر اساس آن شرکت اشتادلر با مکانیسم "بانک به بانک" منابع مالی بدون سقف را برای تولیدات مشترک تامین می کند.


 

printrating
  نظرات کاربران