جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/07/18

 - آمار تجارت جهانی نشان میدهد #چین در حال حاضر شریک اول تجاری 124 کشور دنیا و #آمریکا شریک تنها 56 کشور دنیا است  که این عامل کاهش نفوذ #دلار و افزایش یوان در آینده می شود.


- تفاهمنامه همکاری های معدنی در زمینه انتقال دانش و اطلاعات فنی بین ایمیدرو و معاونت وزارت صنعت و تجارت جمهوری چک منعقد شد.(تسنيم)


- رئیس شرکت دولتی نفت و گاز او.ان جی سی ویدش هند اعلام کرد این کشور آماده سرمایه گذاری 11 میلیارد دلاری برای توسعه میدان گازی فرزاد بی در ایران است.


- وزیر نفت گفت: یک بسته 5 میلیارد دلاری برای افزایش تولید نفت کشور در حال آماده‌سازی است که از ابتدای سال آینده آغاز خواهد شد.

 

- قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود در یک هفته اخیر رسید.
 به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر نگرانی های مربوط به اوضاع شبه جزیره کره و برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی با افزایش روبرو شده ولی تقویت ارزش دلار آمریکا نیز از سوی دیگر مانع از افزایش چشمگیر قیمت طلا شده است.

- وزیر نفت در سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو از امضای نخستین قرارداد FLNG در آینده نزدیک خبر داد./شانا

- فرانسه نخستین خریدار عمده تایرهای ایرانی

- دبیرکل اوپک از تولید کنندگان نفت شیل آمریکا خواست تا به مهار مازاد عرضه جهانی نفت کمک کنند و هشدار داد که ممکن است برای تثبیت ثبات مجدد بازار در میان مدت تا درازمدت، اقدامات فوق العاده ای لازم باشد.

- معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از علاقمندی ارمنستان به خرید بیشتر گاز از ایران خبر داد و گفت: روابط ایران و ارمنستان در زمینه انرژی ارتقا می یابد.


 

printrating
  نظرات کاربران