جزئیات خبر

اخبار امروز ... 96/07/15

- وزیر انرژی آمریکا با تأکید بر اهداف ترامپ برای تسلط بر بازار انرژی اعلام کرد: اولین محموله نفت خام آمریکا به هند رسیده است.

- طبق پیش بینی شرکت فرانسوی رنو ، این شریک خودرویی ایران تا سال 2022 ، ضمن تولید 20 مدل خودرو به درآمد 80 میلیارد یورویی خواهد رسید.

-  مدیر بخش خدمات مالی شرکت مشاوره بانکی و حسابرسی 'کی پی ام جی' آلمان گفت: سیاستمداران اروپا خواستار حفظ برجام هستند و بانکهای اروپایی یکی پس از دیگری وارد چرخه همکاری با ایران می شوند.

- بر اساس تصمیمات جدید اتحادیه اروپا، واردات محصولات فولادی از کشورهای ایران، برزیل، روسیه و اوکراین به اتحادیه اروپا مشمول تعرفه های ۱۷.۶ تا ۹۶.۵ یورویی در هر تن خواهد شد.

- مدیرکل آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی در خصوص احتمال بازدید این سازمان از سایت‌های نظامی ایران گفت که در صورت نیاز، دنبال بازدید از این سایت‌ها می‌رویم و مکان‌های نظامی و غیرنظامی با هم فرق ندارد.

- پتروشیمی‌ها 6 ماهه خوراک می‌خرند نقدی محصول را می‌فروشند/باید منتظر افزایش قیمت‌ها باشیم.

- قرارداد نفت در برابر کالا بین ایران و روسیه تا ۱ ماه آینده اجرایی می‌شود.
وزیر انرژی روسیه گفت، توافق منعقده بین #ایران و #روسیه برای ارسال کالا به ایران در برابر خرید نفت از این کشور در طی یک ماه آینده اجرایی خواهد شد.

 

- تولید محصولات پتروشیمی ۵ درصد افزایش یافت .
شانا - مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از رشد پنج درصدی تولید محصولات پتروشیمی کشور در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد. 

 

-صادرات نفت ایران از مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه گذشت .
صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه سپتامبر از مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز گذشت. چین و هند بزرگترین مشتریان نفت خام ایران هستند که بیش از یک میلیون بشکه از ایران نفت خریداری می کنند.


 

printrating
  نظرات کاربران