جزئیات خبر

اخبار امروز ... 95/10/22

- توافق جدید تهران-ورشو/ بزرگترین شرکت نفت لهستان در راه ایران

پس از امضای قرارداد فروش نفت با ۲ پالایشگاه لهستانی، هیاتی متشکل از مدیران ارشد بزرگترین شرکت‌ نفتی لهستان برای امضای قرارداد توسعه میادین نفتی ایران تا چند روز آینده به تهران سفر می‌کند.


- 2 تفاهم‎نامه نفتی ایران و عراق آماده امضا شد؛
صادرات گاز به عراق یک قدم به اجرا نزدیکتر شد.


- سخنرانی خداحافظی رئیس جمهوری امریکا
اوباما، برجام، برقراری رابطه با کوبا و کشتن بن لادن را مهم ترین دستاورد دولت خود دانست.


- گروه 1+5 با صادرات اورانیوم به ایران موافقت کرد.


- نماد قراردادهای اختیار فروش سهام در بازار مشتقه بورس تهران با سبک اعمال اروپایی و به صورت غیرخودکار امروز بر روی سهام پایه شرکت های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و ایران خودرو، امروز، 22 دی ماه 95، ایجاد می شود.

- معاون وزیر جهاد کشاورزی در مسقط اعلام کرد:
آمادگی ایران برای همکاری با بخش خصوصی عمان در زمینه صنایع شیلاتی

- هواپیمای جدید ایرباس پنجشنبه این هفته وارد مهرآباد می شود.

- معاون امور بین‎الملل و بازرگانی وزیر نفت با تشریح سفر هفته گذشته هیئت ایرانی به عراق گفت: در این سفر، جزئیات ٢ تفاهم‌نامه برای امضا از سوی وزیران نفت ایران و عراق نهایی شده است.

- رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام کرد : تا پایان ماه میلادی جاری شرکت مشترک چهارجانبه با حضور ایدرو، کشتیرانی، نفتکش و دوو تاسیس می‌شود.

- معاون اقتصادی بانک مرکزی از رشد بخش‌های خدمات، صنعت و کشاورزی در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: سهم ایران از بازار نفت در حال بازگشت است.


- رویترز مدعی انصراف ایران از شکایت در موضوع تمدید تحریم‌ها شد.
خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌های ایرانی و روسی مدعی شد ایران برای جلوگیری از اخلال در برجام از پافشاری بر سر شکایتش در خصوص اقدام آمریکا در تمدید «قانون تحریم‌های ایران» خودداری ورزیده است.


-بیانیه مطبوعاتی کمیسیون مشترک #برجام درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک منتشر شد.
کمیسیون مشترک ضمن تاکید مجدد بر اهمیت تعهدات مرتبط با رفع تحریم ها وفق برجام، بویژه در ارتباط با قانون آیسا، تضمین های ارائه شده توسط ایالات متحده را مبنی بر اینکه تمدید قانون تحریم های ایران به هیچ عنوان تاثیری بر فرایند رفع تحریم هایی که ایران طبق برجام از آنها بهره مند می شود نداشته و به هیچ روی محدودیتی برای شرکت ها از حیث انجام مراودات بازرگانی با ایران ایجاد نخواهد کرد، مورد توجه قرار داد. 
کمیسیون مشترک همچنین تعهدات طرف های برجام مبنی بر رفع تحریم ها به صورت مستمر به ویژه طبق بند ۲۱ برجام را مجددا مورد تاکید قرار داد.


- صدور مجوز فعالیت ۲۰۰ تعاونی اعتبار/ اجرای طرح رتبه‌بندی بانک‌ها
معاون نظارتی بانک مرکزی از نهایی شدن نظام ارزیابی بانک‌ها در سال‌جاری خبر داد و گفت: ۲۰۰ تعاونی اعتبار در سال‌جاری مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند و ساماندهی ۳ هزار صندوق قرض‌الحسنه هم نهایی خواهد شد.


- جزئیات تسویه اسناد خزانه اسلامی کوتاه‌مدت مرحله اول
وزارت اقتصاد در راستای تسویه بخشی از بدهی‌های دولت به طلبکاران غیردولتی و تداوم جریان پرداخت‌های خزانه‌داری کل کشور، اسناد خزانه اسلامی کوتاه‌مدت مرحله اول را منتشر کرد که در فرابورس پذیرش شد.


- مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود خبر داد: تغییر سود "کشرق" در پی افزایش ۲۵ درصدی قیمت ذغال سنگ

-  رئیس اداره ابزارهای مالی بورس کالا با بیان اینکه معاملات اختیار معامله بر روی ذرت و جو در حال بررسی است، گفت: بورس کالا آماده راه اندازی بازار آتی ارز است.

- رشد بورس های آسیا و گرانی طلا در آستانه کنفرانس مطبوعاتی ترامپ

- بانک جهانی نرخ رشد اقتصادی ایران رادر سال 2017 رقم 5.2 درصد پیش بینی کرد.

- بانک مرکزی تازه ترین گزارش از گزیده های آماری برای آبان ماه سال جاری را اعلام کرد که بر این اساس نقدینگی با رشد ۱۴.۲ درصدی نسبت به اسفندماه سال گذشته به رقم هزار و ۱۶۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.


-افزایش قیمت جهانی نفت در واکنش به کاهش عرضه عربستان
قیمت نفت جهانی روز چهارشنبه در واکنش به کاهش عرضه عربستان سعودی به آسیا افزایش یافت اما عدم اعلام جزییات این کاهش و رشد عرضه از سوی سایر تولیدکنندگان، روند صعود قیمت‌ها را محدود کرد.


 

printrating
  نظرات کاربران