جزئیات خبر

اخبار امروز ... 95/10/18

- رییس سازمان بورس خبر داد:

بازنگری در دستور العمل توقف و بازگشایی نمادها/بازگشت شرکت های مهم بورسی تا 2 هفته آینده

- معاون وزیر جهاد کشاورزی:

قرداد با چین برای اجرای آبیاری تیپ در تولید برنج/ ٩٠ درصد ادوات آبیاری تحت فشار، تولید داخلی است.

- 4 منبع آگاه به خبرگزاری رویترز اعلام کردند، شرکت ویتول سوییس موافقتنامه‌ای با شرکت ملی نفت ایران برای اعطای وامی معادل یک میلیارد یورو به این شرکت در ازای تضمین صادرات فرآورده‌های نفتی ایران به سوییس امضا کرده است.


- دونالد ترامپ رییس جمهوری منتخب آمریکا به شدت شرکت خودرو سازی تویوتا ی ژاپن را تهدید به اخذ مالیاتهای سنگین در صورت ساخت کارخانه در کشور مکزیک کرد./ بلومبرگ


-  تولید نفت اوپک در ماه دسامبر در آستانه اجرای توافق این سازمان، از رقم بی سابقه‌ای که پیش از این ثبت کرده بود، کاهش یافت و به روزانه 34.18 میلیون بشکه در روز رسید./ رویترز


-مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: لایحه اعتراض به رای دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در ارتباط با پرونده تحریم مجدد شرکت ملی نفتکش ایران، در نوامبر سال ۲۰۱۶ به منظور اثبات غیرقانونی بودن این تحریم و در راستای سیاست‎های کلان شرکت، تسلیم این دادگاه شد.

🔹دکتر سیف در جلسه با رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی: مهم ترين موضوع در حوزه اقتصاد مقاومتی، اصل استقلال بانك مركزي و استقلال نهاد سياستگذار پولی است.

-وزیر نفت با بیان این‌که در تولید گاز هیچ مشکلی نداریم، گفت: تولید گاز کشور در سه سال اخیر بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

-با تصویب مجلس
یارانه افراد پردرآمد حذف می‌شود.

-هیلاری #کلینتون بعد از شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به دنبال شهردار شدن است.


-خبرگزاری رویترز انگلیس به نقل از منابع صنعتی و دیگر منابع اعلام کرد، ایران به لطف برنامه کاهش تولید اوپک که این کشور از اجرای آن مستثنی شده است، بیش از 13 میلیون بشکه از نفت هایی را که مدت ها در تانکرها روی دریا انبار کرده بود، فروخت.(ایرنا)

-رکورد فروش نفت ایران به ایتالیا شکسته شد.
ایران با صادرات روزانه ۲۳۰ هزار بشکه نفت به ایتالیا رکورد فروش نفت به این کشور عضو اتحادیه اروپا را شکست.

-رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان:
ایران 390 میلیون دلار صادرات امسال به کشور عمان داشته است.

-جدیدترین نظرسنجی دانشگاه مریلند نشان می دهد که نزدیک به دو سوم آمریکایی ها با خروج کشورشان از توافق هسته ای 5+1 با ایران مخالفند.


- ⁠ موافقت مثبت بانک مرکزی با بازنگری تکالیف بانک ها/ زمان احتمالی بازگشایی نمادها
یک مقام مسئول از موافقت مثبت بانک مرکزی در بازنگری تکالیف بانک ها و ارسال نامه جدید خبر داد و گفت:در صورت ارایه گزارش های لازم، نماد بانک ها احتمالا" اواخر ماه جاری یا اوایل ماه آینده باز خواهد شد.


-برای نخستین بار در صنعت نفت، شرکت ملی نفت ایران و یک شرکت معتبر آرژانتینی برای توسعه میادین نفت و گاز قرارداد همکاری امضا می‌کنند.


- ⁠ جهانگیری: دولت به هیچ وجه دنبال ایجاد نرخ جدید ارز نیست.

 برخی 3 هزار و 600 تومان را نرخ جدید #دلار مطرح می کنند، در صورتی که این رقم درست نیست.
 40 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داریم و پیش بینی می شود این رقم به 50میلیارد دلار هم برسد، در 9 ماهه امسال 33 درصد رشد افزایش صادرات نفتی داشتیم که امیدواریم در ماه های پایانی سال این رقم افزایش یابد.
دلار حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی باید به سیستم کشور بازگردد و قابل قبول نیست که اگر در دوره ای صادر کنندگان با پیمان سپاری پرداخت می کردند و گفته شد نرخ ارز خود را به نرخ آزاد بفروشند، درحال حاضر نیز تاکید داریم ارز خود را به بانک مرکزی بفروشند.


-مرکز آمار: اقتصاد ایران نیمه نخست امسال 6.5 درصد رشد کرد.
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تولید ناخالص داخلی کشور در شش ماهه نخست سال 1395 معادل 6.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرده است./ایرنا 





 

print



rating
  نظرات کاربران