جزئیات خبر

نوسازی ۱۲۰ هزار واحد صنعتی درسال آینده

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش گفت: شاه بیت سیاست های مقام معظم رهبری حمایت از تولید داخلی  است و از این رو در وزارت صنعت پکیج رونق تولید ارائه شده است.

رضا رحمانی افزود: می دانیم که ۱۸۸ درصد سود برای تسهیلات بانکی مناسب نیست، اما توان ما در همین حد است.
 وی با تاکید بر اهمیت توازن بین تولید و فروش یاد آورشد : اگر  تولید کنیم و نتوانیم بفروشیم به هدف خود نمی رسیم.او دسترسی به منابع مالی رانخستین مشکل واحدهای صنعتی کوچک دانست و گفت: تاکنون ۱۹ هزار و ۴۵۰ واحد به میزان ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این تسهیلات دریافت کرده اند و در این عرصه استان آذربایجان شرقی وضع مناسبی دارد.
 رحمانی اعلام کرد: در قالب طرح رونق تولید، صرف ۵ر۱۱ میلیارد دلار برای اشتغالزایی روستایی در دستور کار مجلس قرار دارد.
 قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این زمینه بانک  های کشاورزی، ملی، ملت، صنعت و معدن، سپه، صادرات و رفاه بیشترین همکاری را داشته اند و بالای ۹۵ درصد پرداختی ها توسط این بانک ها انجام شده است. وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور در سال های پیشین گفت : درسال های گذشته رشد سرمایه گذاری ما منفی ۱۵ و رشد صنعت منفی ۲ر۲ درصد بوده است.
 وی گفت  : نوسازی صنایع در سال آینده در قالب این طرح انجام خواهد شد و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، تکمیل طرح های نیمه تمام و نوسازی ۱۰۰ ۱ هزار واحد در صنوف تولیدی از دیگر برنامه های طرح است .همچنین نوسازی ۱۲۰ هزار واحد برای سال آینده در دستور کار طرح قرار دارد.

منبع : دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی 

printrating
  نظرات کاربران