جزئیات خبر

اخبار امروز ... 95/10/08

- مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران خبر داد:

برنامه افزایش 60 هزار بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در خلیج فارس

- نماینده سابق ایران در اوپک: ادامه سیر صعودی قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ در گروی پایبندی اوپک و غیر اوپک به تعهدات توافق وین است.


- دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز سه شنبه، توماس بوسرت مشاور جرج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین در امور امنیت داخلی را به عنوان مشاور کاخ سفید در امور امنیتی و مبارزه با تروریسم انتخاب کرد./انتخاب


- دولت برای تهاتر بدهی‌ها به ۴ شرکت دولتی ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق خزانه متنتشر می‌کند/ هواپیمایی آسمان و بیمه ایران در اولویت/ اقتصاد آنلاین


-امروز، رییس مجلس و وزیر نفت برای تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها دیدار می کنند

سنا-سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از نشست رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر نفت و رییس کمیسیون متبوعش برای تعیین فرمول نرخ خوراک پتروشیمی ها خبر داد.


-اتوبوس‌های روسی به ایران می‌آیند.
گروه صنعتی «گاز» روسیه یادداشت تفاهم صادرات 900 دستگاه اتوبوس را با مقام های شهرداری چهار شهر ایران امضا کرد.


- بانک مرکزی در بخشنامه ای با ارسال «مجموعه راهنمای تغییرات صورت‌های مالی» به بانک‌ها و موسسات اعتباری از آنها خواست صورت های مالی سال جاری خود را مطابق با نمونه ابلاغی بهمن ماه 1394 بانک مرکزی، تدوین و ارایه کنند.

- مدیر عامل شرکت «گازپروم نفت» روسیه گفت: تولید خود را در سال آینده میلادی کمتر از رقمی که قبل از توافق اوپک هدف‌گذاری کرده بودیم، افزایش خواهیم داد چرا که به توافق اوپک پایبندیم.

- نمایندگان مجلس مطرح کردندپتروشیمی‌های گازی ۴۰ تا ۵۰ درصد سود می‌دهند/پالایشگاه آبادان ۱۲۰۰ میلیارد تومان زیان داده است.

- رئیس سازمان بورس :بورس اوراق بدهی نیاز نداریم/ صندوق‌ها و تامین سرمایه‌ها همچنان در بازار سرمایه می‌مانند.

- رویترز:واردات نفت کشورهای آسیایی از ایران دو برابر شد/افزایش ۴ برابری صادرات نفت ایران به هند و کره


- برنامه گسترده ژاپن برای حضور در بازار ایران در سال ۲۰۱۷⁣
🔹بررسی‌های صورت گرفته حاکی است که جدیت فراوانی در دولت و شرکت‌های ژاپنی برای گسترش روابط با ایران وجود دارد و دولتمردان ژاپنی بسیاری از شرکت‌های این کشور را ترغیب کرده‌اند که بویژه پس از برجام و لغو تحریم‌ها سرمایه‌گذاری کلانی در بازار ایران انجام دهند.


🔷⁣تلاش دولت اوباما برای تصویب قوانین صنعت خودرو قبل از شروع کار ترامپ 


-در حالی که فقط 3 هفته تا آغاز به کار دولت ترامپ در آمریکا باقی مانده، باراک اوباما در تلاش است تا چندین قانون مرتبط با صنعت خودرو را قبل از ورود ترامپ به کاخ سفید به تصویب برساند.

به گزارش خبرخودرو، در حالی که ترامپ خیلی در مورد برنامه‌های خود برای صنعت خودرو سخن نگفته، انتظار می‌رود که او به منظور کمک به افزایش تولید خودرو در داخل آمریکا رویکردی متفاوت و ساده‌تر داشته باشد. احتمال می‌رود در همین راستا وی بازبینی‌هایی در قوانین مصرف سوخت و میزان آلایندگی داشته باشد.

به گزارش روزنامه دیترویت نیوز، دولت اوباما در تلاش است تا معرفی و تصویب قوانین مرتبط با صنعت خودرو را سرعت بخشیده و پروسه تغییر و اصلاح آن‌ها توسط دونالد ترامپ را مشکل‌تر کند.

در حال حاضر، اوباما و وزارت حمل و نقل آمریکا در حال نهایی سازی یک چارچوب قانونی برای آزمایش خودروهای خودران می‌باشند. بسیاری از کارشناسان پیش بینی می‌کنند که ترامپ در دولت خود از تکنولوژی‌های صنعت خودروی این چنینی پشتیبانی نخواهد کرد.


 

printrating
  نظرات کاربران