جزئیات خبر

تحلیل بنیادی شپاکسا:شرکت پکسان در صنعت محصولات شیمیایی در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی فعالیت می نماید...

شپاکسا: شرکت پکسان در صنعت محصولات شیمیایی در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی فعالیت می نماید. محصولات این شرکت با برندهای سپید، رخشا، گلی، پوش، ارکید، برف، کیمیا، نسیم، پونه، سیو، شبنم، گلنار و عروس در ایران و خارج از کشور در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.

✳️شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر با دارا بودن 68 درصد از این شرکت، سهامدار عمده شپاکسا می ‌باشد. شپاکسا از ابتدای سال 95 تا کنون بازدهی 13 درصدی را نصیب سهامداران خود کرده است.

✳️با توجه به نمودار روند سود هر سهم، سود هر سهم در سال 92 به دلیل افزایش نرخ مواد شوینده بعد از چند سال رشد قابل ملاحظه ای را تجربه کرده است. این شرکت سود سال 95 را با 25 درصد افزایش نسبت به سال 94 میزان 788 ریال پیش بینی کرده است. فروش نیز در سال جاری با رشد 14 درصدی پیش بینی شده است که ناشی از افزایش مقدار فروش می باشد.

✳️همانطور که از نمودار روند سودآوری شرکت در گزارشات فصلی مشخص است، سود پیش بینی شده در دوره شش ماهه تعیین کننده سود محقق شده پایان سال می باشد. این شرکت پیش بینی خود را از 694 ریال در اولین گزارش به 788 ریال در دوره شش ماهه افزایش داده است. این تعدیل مثبت ناشی از قطعی شدن فروش بخشی از سرمایه‌گذاری‌های شرکت و همچنین اخذ مجوز افزایش قیمت پودرهای شوینده داخلی می باشد.

✳️شپاکسا در دوره 6 ماهه سال جاری توانسته 44 درصد از سود پیش بینی شده خود را محقق سازد. که این پوشش متناسب با سال های گذشته می باشد.


 

printrating
  نظرات کاربران