جزئیات خبر

تحلیل بنیادی غشهداب: شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در صنعت محصولات غدایی در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی و غذایی (انواع سس و رب) فعالیت می کند

غشهداب: شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در صنعت محصولات غدایی در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی و غذایی (انواع سس و رب) فعالیت می کند.

✳️گروه کارخانجات صنعتی تبرک با دارا بودن 80 درصد از این شرکت، سهامدار عمده غشهداب می ‌باشد. غشهداب از ابتدای سال 95 تا کنون بازدهی 5 درصدی را نصیب سهامداران خود کرده است.

✳️این شرکت سود سال 95 را با 16 درصد رشد مبلغ 203 ریال پیش بینی کرده است. در واقع با اینکه مقدار فروش محصولات کاهش داشته ولی نرخ فروش 15 درصد نسبت به سال 94 افزایش داشته است.

🔎شنیده شده غشهداب مذاكراتی با روسیه برای افزایش صادرات به این کشور انجام داده و قصد راه اندازی خط تولید رب جدید را دارد. این شرکت با تولید محصولات با برند تبرک شناخته شده است. رضا اسدی مدیر مالی شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در این رابطه بیان کرد: برای صادرات رب گوجه فرنگی به روسیه مذاکراتی در جریان است. در صورت شروع صادرات به روسیه سودآوری شرکت افزایش خواهد یافت. همچنین طرح توسعه سس مایونز در دست اجرا می‌باشد. محل استقرار خط تولید جدید مهیا شده و در مرحله بررسی چیدمان دستگاه های تولید هستیم. این طرح حداقل 2 سال دیگر به بهره برداری می‌رسد و فعلا تاثیری بر EPS غشهداب ندارد. وی در ادامه در خصوص سایر برنامه های شرکت اظهار داشت: طرح توجیهی افزایش سرمایه 25 درصدی از محل سود انباشته توسط حسابرس در حال بررسی است و پس از تایید حسابرس جهت اخذ مجوز به سازمان بورس ارسال خواهد شد. علاوه بر این، درصدد ورود به بازار بالاتر هستیم و در گذشته یک مرحله به هیات پذیرش نیز رفته ایم. پس از مجمع سالانه شرکت در این زمینه اقدام خواهد شد. اسدی به برنامه ریزی شرکت شهداب جهت گسترش تبلیغات در سال جاری اشاره نمود و افزود: خوشبختانه شرکت مشکلی در زمینه فروش محصولات ندارد. یکی از مزایای شهداب، وجود دستگاه های تولید رب گوجه فرنگی اسپتیک است. بعضی استاندارهای ایران اجازه صادرات محصول به اروپا را نمی دهند. اما شرکت با در اختیار داشتن تجهیزات و دستگاه های ایتالیایی، قادر به بسته بندی وکیوم و فله ای رب گوجه فرنگی و صادرات آن به اروپا می‌باشد. مدیر مالی غشهداب در خاتمه عنوان کرد: چشم انداز مثبتی برای صنایع غذایی از لحاظ رشد سودآوری و رشد قیمت سهم در سال جاری متصور هستم. امیدواریم بتوانیم علاوه بر پوشش کامل بودجه در سال 95، تعدیل مثبت هم داشته باشیم.

 


 

printrating
  نظرات کاربران