اخبار امروز ... 95/10/19

- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار دقایقی پیش در تالار اصلی بورس تهران حضور پیدا کرده و با سهامداران حاضر در جنب پل حافظ به گفت و گو پرداخت.


- زنگنه از مجلس برای مخالفت با تغییر نحوه تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها تقدیر کرد.


- مدیرعامل بانک تجارت می گوید، پیش از اجرای برجام، ارتباطات بانکی در عمل قفل و حساب بانک های ایرانی مسدود بود که نتیجه آن کند شدن روابط بانکی و افزایش هزینه نقل و انتقاللات پول بود.


- معاون شرکت ملی نفت با تشریح ساز و کار پرداخت پاداش گازی به توتال فرانسه بابت سرمایه گذاری در فاز ۱۱ پارس جنوبی، گفت: پرداخت پاداش در قالب مدل جدید قراردادی در هیات دولت به تصویب رسیده است.


- رئیس سازمان هواپیمایی‌کشوری؛

۷ ایرلاین موافقت اصولی برای تاسیس دریافت کردند.

- سرمایه گذاران و فعالان حوزه بازارهای جهانی منتظر شنیدن اولویت های سیاست اقتصادی ترامپ در روز چهارشنبه هستند.


- مشاور روسای جمهور امریکا از جمله کندی و نیکسون و بانی نگارش نامه به ترامپ در خصوص برجام معتقد است که برجام هیچ گزینه محتملی را از روی میز بر نمی دارد و حکم ذخیره استراتژیک آمریکا را دارد.


- معاون ارزی بانک مرکزی از جذب ۷.۲ میلیارد دلار فاینانس از طریق سه بانک خارجی خبر داد./ مهر


- الزام صندوق ها به سرمایه گذاری حداقل 5 درصدی در سهام
معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار  گفت: با اصلاح نمونۀ اساسنامه و امیدنامۀ صندوق‌های سرمایه گذاری "در اوراق بهادار با درآمد ثابت" توسط اداره امور نهادهای مالی، از این پس صندوق‌های سرمایه گذاری مزبور ملزم به سرمایه‌گذاری حداقل 5 و حداکثر 20درصدی از ارزش کل دارایی‌های صندوق در "سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس" شدند. /سنا


⁣- رشد صادرات 55 درصدی هشت واحد فولاد سازی بزرگ کشور در 9ماهه امسال
آمار عملکرد صادراتی 9 ماهه هشت واحد بزرگ فولادسازی کشور نشانه صدور چهار میلیون و 120 هزار و 890 تن انواع تولیدات فولادی است که در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته رشد 55 درصدی را نشان می دهد .


-شاپور محمدی امروز با حضور در حافظ، به دغدغه های سرمایه گذاران از جمله جذب نقدینگی بالا در اخزا، معاملات بلوکی، عرضه های اولیه و کاهش حجم نقدینگی و توقف بانکی ها پاسخ داد.
شاپور محمدی درباره توقف بانکی ها، تعدد اطلاعات ارسالی از سوی بانک مرکزی و بانک ها را عامل مهمی در توقف این گروه خواند و گفت: بانک مرکزی یک نامه می فرستاد و خود بانک یک نامه و ما نمی توانستیم این تعدد اطلاعات را به سهامدار انعکاس بدهیم و بگوییم خودتان بین این اطلاعیه ها تصمیم بگیرید بنابراین کفایت افشا و شفاف سازی را برای بازگشایی نمادهای این گروه مد نظر داشتیم.


-معاون وزیر نفت با صدور حکمی مدیر جدید امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران را منصوب کرد.

- صادرات نفت ایران به اروپا در دوران تحریم به ارسال روزانه حدود 100 هزار بشکه به ترکیه محدود شده بود، اما با دستاورد برجام و رفع تحریم ها، روندی صعودی یافت، به طوری که اکنون رکورد صادرات روزانه 710 هزار بشکه نفت به قاره سبز ثبت شده است.

- با حکم مدیرعامل شرکت ملی نفت؛
مدیرجدید امور بین‎الملل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد/ با هدف تنوع بخشیدن به بازارها و مشتریان نفت ایران

- جهش محدود ارزی تاثیر مهمی بر صادرات ندارد.
معاون کل سازمان توسعه تجارت معتقد است که باید در یک بازه زمانی کلی تشخیص داد که افزایش نرخ ارز تا چه میزان بر صادرات و واردات اثرگذار است، چراکه جهش محدود نرخ ارز که طی چند سال اخیر که به صورت دستوری پایین نگه داشته شده بود، چندان فاکتور مهمی محسوب نمی‌شود.

- مالیات بر ارزش افزوده صنایع صادراتی برمی‌گردد .
قائم‌ مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که اخیرا مقرر شده واحدهای صنعتی صادراتی مالیات بر ارزش‌افزوده‌شان برگردد. همچنین قانون مالیات بر ارزش‌افزوده برای اصلاح به مجلس رفته است.

- کویت تولید نفت خود را کاهش داد.


- بانک ها مکلف شدند حداقل معادل 11.6 درصد تسهیلات را به بخش کشاورزی اعطا کنند .
آخرين آمار رسمي توليد ناخالص ملي سالانه نشان می دهد، سهم بخش کشاورزي در اقتصاد کشور 11.6 درصد است. بر این اساس بانک ها مکلفند حداقل معادل این مقدار از تسهیلات خود را به بخش کشاورزی اعطا کنند. ذکر این نکته ضروری است که تا زمان ابلاغ رقم جديد، سهم يادشده مبناي عمل خواهد بود./ بانک مرکزی


- بهبود اوضاع بازار ارز با راه اندازی بورس و بازار بین بانکی
پرویزیان رییس کانون بانک های خصوصی با اشاره به دو راهکار برای بهبود اوضاع بازار ارز گفت: ایجاد ساز و کار بورس ارز در کشور از یک سو و ایجاد بازار بین بانکی از سوی دیگر می تواند باعث شود همگرایی بانک ها در راستای اصلاح بازار ارز افزایش یابد و بازاری منسجم برای تعاملات ارزی در کشور ایجاد شود.


- مذاکره با ژاپنی‌ها برای بهسازی 4 پالایشگاه ایران
معاون وزیر نفت از سرمایه گذاری ژاپنی‌ها برای بهسازی 4 پالایشگاه قدیمی خبر داد و گفت: به منظور کاهش تولید نفت کوره در پالایشگاه ها تاکنون مذاکرات متعددی با شرکت‌های بین‌المللی به ویژه کره جنوبی و ژاپن انجام شده است.

 

rating
  نظرات کاربران