اخبار امروز ... 95/10/13

- سوت آغاز توافق تاریخی نفت

اول ژانویه سال 2017 فرا رسید. روز تاریخی برای طلای سیاه، اوپک و غیراوپک از دیروز وارد فاز اجرایی توافق مشترک برای کاهش سطح تولید نفت خام شدند.


- روحانی: دلار به قیمت های تعادلی بر می گردد و قیمت تعادلی پایین تر از قیمت های کنونی است.

- به نقل از پتروشیمیا؛ با توجه به قطع گاز صادراتی ترکمنستان به ایران که معادل ۴ تا ۹ میلیون مترمکعب در روز است، احتمال قطع گاز صنایع،نیروگاه ها و پتروشیمی ها قوت گرفت. مقامات وزارت نفت پیش از این به پتروشیمی ها اعلام کرده بودند آماده قطع احتمالی گاز باشند./میزان

- رییس انجمن واردکنندگان خودرو از توقف ثبت سفارش واردات خودروهای مونتاژ شده در آمریکا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد./ایسنا

- افزایش ۱۰ درصدی وابستگی بودجه بهنفت
بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس معتقدند دولت در مقوله کاهش وابستگی به نفت موفق نبوده تا جایی که وابستگی ۲۵درصدی بودجه ۹۵ به نفت در بودجه آتی به۳۵درصد افزایش یافته است./ مهر

- در 8 ماهه منتهی به آبان ماه سال جاری، تولید مس کاتد به مرز 125 هزار و 685 تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خود رشدی معادل 2.3 درصد داشته است.


- طیب نیا در ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک: رشد اقتصادی تابستان 9.2 درصد بود.


- حساب ذخیره ارزی مجددا فعال می شود.
نائب رئیس کمیسیون انرژی استفاده از منابع حساب ذخیره ارزی را راهکار دولت برای جبران کسری بودجه حاصل از کاهش قیمت نفت در سال ۹۶ خواند. حسین امیری خامکانی گفت: در لایحه بودجه ۹۶ پیش‌بینی شده است که اگر در شرایطی در اقتصاد پیش آمد که درآمدهای نفتی کاهش یافت، دولت بتواند از محل حساب ذخیره ارزی و یا با فروش اوراق، بودجه کاهش یافته را جبران کند./مهر


- مدیر اداره صادرات بانک مرکزی از مجوز این بانک به شبکه بانکی کشور برای خرید ارز آزاد از صادرکنندگان خبر داد.(ایبنا)

- نمایندگان مجلس ضمن رأی به متوقف کردن احداث مسکن مهر جدید، بانک مسکن را نسبت به تامین باقیمانده تعهدات خود و تامین منابع مورد نیاز مسکن مهر موظف کردند./ خبر انلاین

- بر اساس مصوبه هیئت دولت، وزارت اقتصاد مجاز به انتشار 14 هزار و 500میلیارد اسناد خزانه اسلامی شد.(تسنیم)


- رئیس پژوهشکده پولی و بانکی: فین‌تک‌های نوظهور در سال‌های اخیر، می‌توانند آغازی برای عصر جدید خدمات مالیِ مبتنی بر فن‌آوری باشند که با حمایتِ بانک‌ها و زمینه‌سازیِ بانک مرکزی تواناییِ آن را دارند که اکوسیستمِ بانکی را به نفع مشتریان تغییر دهند.(ایبنا)

- شاپور محمدی: نماد بانکها با درخواست آنها بازگشایی می‌شود.


- ثبت سفارش تمام خودروهای وارداتی متوقف شد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت سفارش واردات تمام خودروهای سواری وارداتی را متوقف کرد. به این ترتیب تا اطلاع ثانوی واردات خودروهای خارجی ممنوع است.


- مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی:خوراک مجتمع‌های پتروشیمی با همکاری شرکت ملی گاز ایران در حال تامین است.
از مورد نیاز مجتمع‌های پتروشیمی با همکاری شرکت ملی گاز ایران درحال تامین است و کلیه پتروشیمی‌ها در مدارتولید قرار دارند.


- دستورات ویژه زنگنه پس از توقف صادرات گاز ترکمنستان
معاون وزیر نفت از دستورات ویژه وزیر نفت به منظور تامین پایدار و مطمئن سوخت مایع نیروگاه ها و صنایع شمال شرق کشور پس از توقف صادرات گاز ترکمنستان به ایران خبر داد.


-شاپور محمدی
نماد بانکها با درخواست آنها بازگشایی می‌شود. / برای راه اندازی بورس ارز آماده‌ایم.
سازمان بورس هم اکنون از  آمادگی لازم برای راه اندازی بورس آتی  ارز برخوردار است و این در حالی است که شورای عالی بورس نیز  پیش از این راه اندازی بازار اوراق آتی ارزی و نیز اوراق سلف ارزی را تصویب کرده است. 
شاپور محمدی در مورد زمان بازگشایی نماد معاملاتی بانک های بورسی گفت: « باید بانک های مربوطه گزارش های مالی خود را مبنی بر عدم وجود مشکلی برای بازگشایی نماد های معاملاتی به سازمان بورس اعلام کنند، تا نماد ها دوباره بازگشایی شوند.»


 

rating
  نظرات کاربران